Máte před sebou jednu z nejoblíbenější činností mezi nevěstami. Ano, mluvíme o zkoušení svatebních šatů. Pokud nevíte co si na zkoušku obléknout, nebo co vzít s sebou, můžete se nechat poučit někým, kdo se věnuje zkoušení svatebních šatů celý den. Řeč je o Markétě Hartmanové, majitelce svatebního salonu Maya. Dnes jsme se jí ptaly na 4 top tipy pro nevěsty, chteré se chystají na zkoušku svatebních šatů:

Ať už sníte o rozevlátých princeznosvských šatech, nebo o sexy svatební róbě, všechny budou vypadat lépe s našimi tipy

Co by měla mít nevěsta s sebou, když přijde do salonu?

Určitě je dobré mít s sebou svoje boty. Ona si je nevěsta samozřejmě nemusí vzít na svatbu, ale měla by mít s sebou tak vysoké podpatky, které jsou jí pohodlné. My tady samozřejmě máme boty na zkoušení i na prodej, ale je dobré mít s sebou své pohodlné boty.

Na zkoušku šatů si vezměte tak vysoké podpatky, jaké plánujete na svatbu.

Dobře, píšeme si: vzít s sebou své boty. Co dál?

Potom je vhodné být upravená a namalovaná, protože nevěsty se vždy cítí lépe, když jsou se sebou v ten den spokojené a cítí se dobře. Je veliký rozdíl pokud se jeden den na zkoušení svatebních šatů namalujete a druhý ne. Je pak poměrně jisté, že si vyberete šaty, do kterých jste měla krásný makeup, protože se prostě ten den sama sobě budete líbit více.

Co s sebou a na sebe na zkoušení svatebních šatůČtěte také: Co s sebou a na sebe na zkoušení svatebních šatů

Na zkoušku svatebních šatů se naličte.

Koho s sebou na zkoušku šatů? Kamarádky, družičky, sourozence…?

Já bych doporučila mít s sebou dvoučlenný doprovod. Svědka a maminku, nebo případně jednoho z nich. Nakonec se stejně rozhoduje nevěsta sama, nejen jak v šatech vypadá, ale hlavně jak se v nich cítí, což za ni není schopen rozhodnout nikdo z přihlížejících. Myslím si, že nejdůležitější je na svatbě moment překvapení. Čím více lidí si nevěsta na zkoušku šatů přivede, tím více jich je ochuzeno o ten moment překvapení na svatbě, kdy je nevěsta celá proměněná.

Na zkoušku svatebních šatů si vyberte jednobarevné a ideálně bezešvé prádlo.

Jak to je se spodním prádlem?

Určitě je dobré mít s sebou mít tělovou, nebo bílou podprsenku bez ramínek. Já většině nevěst, které mají velikost košíčků A-C doporučuji pod šaty tělovou silikonovou podprsenku bez ramínek a popruhů. Sedí do všech šatů a dělá hezký dekolt.

Tip redakce: Pokud to máte podobně jako my redaktorky a podprsenky bez ramínek neustále hlídáte, aby vám nepadaly, kupte si hladkou tělovou podprsenku s odepínacími ramínky. Podle střihu šatů se tak můžete rozhodnout, jestli ramínka ano, nebo ne.

Naopak pro slečny s větším poprsím jsou nejvhodnější korzetové šaty, nebo modely s ramínky, pod které už se dá vzít klasické spodní prádlo. Například pod korzetové šaty ale podprsenky většinou nejsou ani potřeba.