Přirozený make-up pro nevěstyNe každá nevěsta chce ve svůj svatební den vypadat výrazně, některé ženy dávají přednost přirozenosti. I vy možná normálně vůbec nenosíte make-up a vidina silné vrstvy líčidel vás prostě děsí. Ve svatební den si přejete pouze zdůraznit svoje kvality a potlačit nedostatky téměř neviditelnou vrstvou šminek. Právě pro vás jsme dnes připravili článek o přirozeném líčení, které bude vypadat skvěle na fotkách, ale u kterého si budete jistá, že vás váš nastávající u oltáře pozná.

Sjednoťte podkladem celý obličej

Správné líčení potlačí nedostatky a vyzvihne hezké rysyZákladem každého svatebního make-upu je podklad neboli make-up samotný, korektor a pudr. I pokud normálně podklad nenosíte, ve svatební den je to nezbytnost, aby vaše pleť vypadala bezchybně na fotkách. Dejte si záležet na výběru produktů, které používáte, měly by mít přesně ten samý tón jako vaše pleť, aby make-up vypadal co nejpřirozeněji. Začněte hydratačním krémem, potom naneste samotný make-up jemnými pohyby ze středu obličeje a směrem nahoru. Dále naneste korektor pod oči a na jakékoliv nedokonalosti pleti. Nakonec celý podklad přepudrujte. Všechny šminky, které budete na svatební makeup používat by měly být dlouhotrvající a voděodolné, aby líčení vydrželo celý den.

Vymodelujte si dokonalé rysy

Vystínujte tváře tak, aby vynikly lícní kostiDalším krokem je tvarování obličeje tak, abyste zdůraznila lícní kosti a zdokonalila tvar svého obličeje. Proto naneste tmavší tuhý pudr na místa, která byste ráda potlačila, jako oblast pod lícními kostmi, postranní část čela a spodní část čelisti. Váš obličej se tak stane krásně vyprofilovaný a nebude vypadat jako jednolitá maska. Přímo na lícní kosti nakonec naneste tvářenku ve světle meruňkové, nebo růžové podle vašeho barevného typu. Můžete použít i trochu víc tvářenky, než jste normálně zvyklá. Fotografie totiž tlumí barvy na vašem obličeji a vy určitě nechcete na fotkách vypadat nezdravě bledě, ale spíše jako růžolící nevěsta.

Zdůrazněte oči matnými stíny

Zvolte oční stíny v neutrálních barvách jako hnědá, nebo béžováNyní přichází oblíbená část většiny žen a to je líčení očí. Pokud chcete, aby váš makeup vypadal krásně přirozeně, měla byste použít hlavně matné stíny a lesk nanést pouze doprostřed pohyblivého víčka, což přitáhne pozornost k vašim očím a ne k líčení samotnému. Naneste nejsvětlejší barvu na celé víčko až k obočí, tmavší potom na pohyblivé víčko a třetí nejtmavší barvou zvýrazněte nadočnicový oblouk, čímž vaše oči získají hloubku. Poté použijte úplně světlou barvu (bílou, nebo krémovou) těsně pod oblouk obočí a vybraný lesklý stín doprostřed pohyblivého víčka. Nakonec zvýrazněte horní řasy tužkou na oči a naneste řasenku. Pro přirozený vzhled vynechte spodní linku, která vypadá více výrazně a navíc riskujete, že se během dne rozteče.

Správný lesk na rty je sladkou tečkou

Konturovací tužka by měla být ve stejném odstínu jako rtyZlatou třešničkou na dortu jsou rty. Nejprve na ně naneste korektor, aby se barva nesmývala, poté je obtáhněte tužkou na rty v barvě, která odpovídá vašim rtů. Snažte se konturkou přesně vystihnout tvar vašich rtů, abyste zůraznila všechny linie. Následně použijte rtěnku, která by měla být maximálně o dva odstíny výraznější, než přirozená barva vašich rtů. Sytější odstíny by již působily příliš výrazně. Nakonec celý look doplňte leskem na rty v podobném odstínu jako rtěnka. Nevybírejte však nic příliš třpytivého, zaměřte se spíše na lesklé odstíny. Posledním krokem je zafixovat celé líčení tak, aby vydrželo celý den. Použijte speciální spray, který najdete v parfumeriích (například Sephora).