Jste pyšná na svoji ženskou postavu, ale prostě nemůžete najít ty dokonalé svatební šaty, když veškeré velikosti v obchodech končí 36 a 38? Nebo máte pocit, že na vás prodavačky lítostivě kouknou, a už ode dveří vám říkají, že na vás nic nemají? Nic si z toho nedělejte! Pokud hledáte inspiraci na svatební šaty pro plnoštíhlé, jste na správném místě. Poradíme vám, jak opticky nechat zmizet pár kilo a vypadat ve svatební den nádherně.

Není pravda, že plnoštíhlé slečny si nemohou dovolit skoro žádný střih šatů a měly by hledat spíš hábit připomínající pytel nebo noční košili. Naopak, pokud zvolíte dobrou velikost a vyberete si střih, který vaší postavě sluší, není problém kráčet k oltáři v korzetových princeznovských šatech, v antické říze, nebo v róbě ve stylu mořské panny. Předtím, než se vydáte na lov svatebních šatů, si dobře rozmyslete, co všechno se vám na vaší postavě nelíbí. Stačilo by trošku stáhnout pas, nebo nesnášíte svoje ruce? Podle toho vybírejte své svatební šaty.

Nevěsty, které mají větší bříško, by měly sáhnout po stahovacím prádle a korzetových šatech. Vyberte si korzet na šněrování, který se dokonale přizpůsobí vaší postavě, a dejte si pozor na velikost košíčků. Rozhodně si nekupujte šaty, které jsou vám přes prsa těsné, nebo máte pocit, že z nich každou chvíli vypadnete – ve svatební den byste se bála pohnout a měla byste špatný pocit. Pokud máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin, nebo jste pyšná na svůj zadek – nebo se líbí vašemu nastávajícímu:) klidně zvolte střih mořské panny, který obepíná postavu a u kolen se rozšiřuje.

Naopak pokud je zadek ta část těla, která vám dělá největší starosti, zvolte šaty se sukní rozšířenou už od boků. Opravdu není důvod se bát šatů, které obkreslují postavu, stačí si dát pozor, aby nikde netlačily a nebyly tak těsné, že budou nedostatky spíš zvýrazňovat. Máte pocit, že přesto potřebujete volnější střih? Porozhlédněte se po rozevlátých antických řízách, které jsou přestřižené pod prsy a následuje jenom lehoučká látka, která zakryje všechny případné nedostatky. Pokud uvažujete o rukávech, rozhodně se vyhněte balonovým a jinak nabraným rukávům a dejte přednost krajce, nebo jemné látce.

Při výběru svatebních šatů pro boubelky myslete na několik pravidel, která vás opticky zeštíhlí o několik kilo. První věc, která vás bude u šatů zajímat je materiál. Všechny lesklé látky, flitry a nařasené střihy opticky rozšiřují, takže hledejte matnou látku s několika zajímavými detaily, ale ne celou pošitou kamínky. Pokud už se rozhodnete pro větší plochu zdobení, myslete na to, že příčné zdobení rozšiřuje a svislé zeštíhluje. Perfektně vypadá například zdobení středu živůtku, které končí několik centimetrů od obou stran. Tím kraje živůtku de facto mizí a vy vypadáte štíhlejší.

Poslední rada se netýká ani tak svatebních šatů jako bot. Ano, mluvíme o botách na podpatku. Každý centimetr na výšku vám totiž ubere několik kilo, protože se vaše váha opticky rozdělí na vyšší postavu. Vyberte si přiměřenou výšku podpatku, abyste neměla problém protančit noc se svým manželem, a my vám garantujeme, že z vás nespustí oči. Vybral si přece vás a ne nějakou vychrtlinu, takže věřte tomu, že jste ta nejkrásnější žena pod sluncem.