Dlouhé vlasy jsou obecně považovány za nejvhodnější základ pro složité drdoly, a mnoho nevěst si nechává na svatbu vlasy narůst. Podle kadeřnice Adély ale potom záleží na hustotě vlasů, protože s dlouhými a těžkými vlasy se špatně pracuje. Navíc pokud si nevěsta představuje vyčesaný účes a její vlasy jsou delší než pod ramena, většinou nastává problém, kam do účesu zakomponovat dlouhé konce vlasů.

Různé druhy svatebních účesů pro dlouhé vlasy.

Ideální je tedy se dopředu poradit s kadeřnicí, které účesy jsou vhodné pro jaký typ vlasů, aby vám svatební účes vydržel opravdu po celý svatební den. My jsme si pro vás dnes připravili ukázku čtyř svatebních účesů, které zvládnete samy doma, nebo s pomocí kamarádky, a to pouze se základním vybavením, které už určitě máte. A aby byl efekt dokonalý, můžete se rovnou naučit i styl líčení, které vidíte na fotografiích.

I na tomto fotoeditoriálu se podílela kadeřnice Adéla Navrátilová a vizážistky Ester Tesaříková. Stylové doplňky, se kterými zazáří každý z účesů, zapůjčil Zuzanashop, Jolliese Bijoux a Bižuterie Zemánek.

Tutoriál: Jak na svatební účesy z dlouhých vlasů

Adéla: Gabriela má dlouhé, přirozeně zvlněné vlasy, které jsou ale zároveň husté a kvalitní. Tento typ vlasů je tedy velice vhodný pro rozpuštěné účesy, ale drdoly je potřeba kvalitně zafixovat, protože mohou mít tendenci se tíhou vlasů rozpadat. Hnědý odstín s měděným nádechem hezky koresponduje s Gábininou pletí

Ester: Gabriela má porcelánovou pleť s pouze drobnými nedostatky, modro šedé oči a krásně souměrné rysy. Vzhledem ke studenému tónu pleti je třeba si dávat pozor na oranžové a červené tóny, které by mohly působit nepřirozeně.

Nízký svatební drdol ze zvlněných vlasů můžeme doplnit kloboučkem se závojem.

Sofistikovaný klasický svatební drdol

POSTUP LÍČENÍ:

1) Základem tohoto looku je opět perfektní podklad. Nejprve naneste fixační gel pod makeup, aby se vám líčení nerozmazávalo a dlouho vydrželo, poté samotný makeup, který můžete nanášet jak prsty, tak houbičkou a poté fixátor pod oční stíny. Celý obličej poté vystínujte. Tmavším pudrem potlačte místa, která chcete schovat a světlým naopak zvýrazněte přednosti. Pokud tedy máte například špičatou bradu, dotkněte se tmavším pudrem špičky a váš obličej bude působit kulatěji. Já jsem poté modelce ztmavila obočí pomocí stínů.

2) Pomocí stínů jsem poté vytvořila efekt kouřového líčení, k čemuž jsem použila od světlé perleťové barvy, přes stříbrný odstín, až po tmavě šedou a černou. Stíny jsem na vnějších okrajích protáhla, aby měla modelka výraznější oči a nalepila jsem jí umělé řasy stejným způsobem, jako u předchozího fotoeditoriálu.

3) Nakonec jsem zvolila tělovou rtěnku a zvýraznila tváře.

POSTUP  ÚČESU:

1) K této svatební klasice potřebujete zvlněné vlasy, takže pokud máte vlasy rovné, přiberte kamarádku nebo pevné nervy a dejte se do natáčení. Dále budete potřebovat silnou pevnou gumičku, pinety a libovolný doplněk. Vlny nemusí být pravidelné, zde nebude viditelná jejich struktura.

2) Po natočení vlasů si opatrně vyčešte vysoký ohon. Poté vlasy postupně přichytávejte pinetami kolem gumičky tak, aby nám vznikl souměrný drdol. Kontrolu provádějte pomocí dvou zrcadel. Objem účesu můžete korigovat výplněmi, ale pokud máte husté vlasy jako naše modelka, bude stačit velká látková gumička.

3) Klobouček s francouzským závojem a pár štrasových náušnice jen doplňuje tento elegantní a velice sofistikovaný účes. Klobouček stačí připevnit hřebínkem, který je jeho součástí, nebo nenápadně připnout pinetkami a dáma je na světě.

Romantické rozpuštěné účesy můžeme doplnit květinou nebo korunkou.

Princeznovský zvlněný účes z rozpuštěných vlasů

POSTUP LÍČENÍ:

1) 1) Díky honosnějším účesům jsem malinko zjemnila rtěnku a použila pouze tělovo-zlatý lesk na rty. Výhodou je, že toto líčení se hodí ke všem šatům, nejen ke svatebním a nemusíte si dávat pozor, abyste neotřela rtěnku někomu o tvář anebo o šaty při jejich oblékání.

POSTUP ÚČESU:

1) Pokud věříte, že v jednoduchosti je síla, tak právě tento účes je pro vás ten pravý. Vlasy naší modelky byly napůl zvlněné napůl rovné. Pokud je to i váš případ, zvlnění vlasů podpořte kulmou a poté jemně pročešte prsty.

2) Pramínky kolem obličeje přichyťte malými skřipečky zespod vlasů tak, aby byly viditelné pouze malé zoubky v barvě vlasů. Nasaďte diadém a princeznovský účes je hotov.

3) Diadém má na obou stranách čelenky malé hřebínky, takže se nemusíte bát, že vám spadne, je ale důležité ho opatrně nasazovat, aby vám nerozcuchal celý účes.

Polorozpuštěné vlasy můžeme sepnout zpět do drdolu.

Svěží polodrdol z dlouhých vlasů

POSTUP LÍČENÍ:

Mladistvě působící účesy jsem doplnila o pár odstínů výrazněkší růžovou rtěnkou v barvě hot pink, která dodá celému looku ten správný šmrnc.

POSTUP ÚČESU:

1) Velice jednoduchý a svěží účes. Vlasy opět zvlníme a vyčešeme vysoký ohon s velmi pevnou gumičkou, poté pinetami nabíráme jednotlivé pramínky vlasů u začátku ohonu a upevňujeme je směrem nahoru za gumičku k hlavě tak, aby nám ohon působil, že je širší a hustší. Pak už stačí malý doplněk kytičky či spona a je hotovo.

2) Pouze drobnou úpravou tohoto účesu získáme více formálnější svatební, nebo i společenský drdol. Princip je stejný, jako u předešlého účesu jen je drdol posazen níže a je více upravena jeho struktura. Tudíž je důležité dávat pozor, jak vlasy pinetami připínáme, aby vzniklé vlny v účesu působily pravidelně.

Za spolupráci děkujeme:
Fotograf: Miroslav Talášek
Vizáž: Ester Tesaříková
Hairstyling: Adéla Navrátilová
Svatební doplňky: Zuzana Shop