Nevěsty s krátkými vlasy mají většinou největší obavy ze svatby, protože mají pocit, že z jejich vlasů nelze učesat žádný společenský, nebo svatební účes. Právě z tohoto důvodu jsme se my v redakci, společně s modelkou Michaelou rozhodli, že vás přesvědčíme o opaku.

Ke spolupráci jsme si i tentokrát pozvali velice nadaný kreativní tým skládající se z kadeřnice Adély Navrátilové a vizážistky Ester Tesaříkové. A vzhledem k tomu, že se tento fotoeditoriál zaměřuje nejen na samotné účesy, ale zároveň i na způsoby jak je vyšperkovat, nemohly chybět ani svatební doplňky ze Zuzanashopu, Joliesse Bijoux a z Bižuterie Zemánek, která se právě přestěhovala do pasáže Rozkvět v Brně.

Alternativy svatebního závoje pro krátké i dlouhé vlasyKdyž jsme před focením probírali naše představy s kadeřnicí Adélou a zmínili jsme se o krátkých vlasech, vysvětlila nám, že i s těmi nejkratšími vlasy není problém pracovat. Je možné je například různě nagelovat, dozdobit barevnými pudry a samozřejmě nemohou chybět ani všemožné doplňky od čelenek po skřipečky.

Naše modelka ale měla o něco delší vlasy než na ježka, z čehož byla naše kadeřnice naprosto nadšená. Hned se dala do vymýšlení různých účesů. Dnes vám proto představujeme výsledek našeho společného snažení i s postupem tvorby účesu a makeupu tak, aby si každá z vás byla schopna tento profesionální look vytvořit.

TUTORIAL: JAK NA KRÁTKÉ SVATEBNÍ ÚČESY

 Adéla: Michaela má čerstvě ostříhaný krátký účes s delší patkou a naopak asymetricky vystříhanou druhou stranou hlavy. Jednolitou medovou barvu probarvuje čokoládový pruh v patce. Výhodou tohoto střihu je jeho snadná úprava a velké množství účesů, které se z tohoto účesu dají snadno vytvořit.

Ester: Míša má pěknou čistou pleť a souměrné rysy, takže mojí hlavní prací bylo celou tvář zvýraznit podle toho, na jakém stylu jsme se s Adélou dohodly. Při líčení pro fotografie, ať už pro focení modelky nebo svatební focení nevěsty je důležité si uvědomit, že část líčení se na fotografiích ztratí a proto je vhodné nevěsty i modelky líčit o něco výrazněji, než na denní nošení.

Nevěsta s krátkými vlasy bez doplňků.

STRUKTUROVANÝ LEŽÉRNÍ ÚČES ALÁ MARYLIN MONROE

Postup líčení: Nejprve jsem modelce nanesla pod make up fixátor a vybrala vhodný odstín podkladové báze, neboli makeupu. Následovalo vystínování kontur obličeje, aby na fotkách vynikly hlavní rysy. Jelikož foto makeup vyžaduje výraznější líčení, je potřeba si s modelací obličeje více pohrát. Dále jsem volila barvy stínů a tvářenky. Všechny odstíny jsou spíše přirozené. Nejprve jsem nanesla světlý tónočních stínů do vnitřího koutku víčka a následně tmavší odstín směrem k vnější části oka. Jako poslední část líčení jsem zvolila tlumený červený odstín rtěnky. Celkově působí líčení velmi přirozeným jemným dojmem.

Postup účesu: Vlasy jsem modelce vyfoukala přes iontový kartáč a do požadovaného tvaru jsem si pomohla kulmou s velkým průměrem. Tím jsem dosáhla kýženého kaskádovitého stočení ofiny do strany. Poté jsem modelce zafixovala vlasy silným lakem. Francouzský závoj jsem připevnila na stranu tak, aby zakrýval část hlavy, kde jsou modelčiny vlasy kratší. Díky šikovným sponám v závoji nebylo nutné doplněk nijak speciálně připevňovat. Dále už to bylo jen o výměně doplňků. Které se líbí vám?

Retro krátký svatební účes ve stylu 20. let.

CHARLESTON V DUCHU MODERNÍ DOBY

Postup líčení: Základ druhého looku zůstal stejný, jako u předchozího líčení. Pouze líčení očí jsem lehce pozměnila zelenými stíny, které zvýraznily modelčiny oči a ladily s vybranými doplňky. Dále jsem zvolila jemnější korálový odstín rtěnky a přidala jsem trošku tvářenky.

Postup účesu: V poslední době je in být na svatbě trochu netradiční, a proto jsme se i my rozhodly pro trochu extravagance a nechaly jsme se inspirovat obdobím Charlestonu. Vlasy jsem modelce natočila trojkulmou a trochu pročesala prsty, abych dosáhla požadovaného tvaru účesu. Na závěr jsem vlasy nalakovala v záklonu, a co nezvládl lak jsem dokončila jemnými pinetkami v barvě modelčiných vlasů. Pak stačilo už jen vhodně umístit čelenku a dobový look byl hotov. Snad naše ukázka dodá odvahu budoucím nevěstám.

Svatební účes z krátkých vlasů s fascinátorem

STYLOVÁ A SEXY V KRÁTKÉM SVATEBNÍM ÚČESU

Postup líčení: Poslední look byl díky doplňkům romantický, proto jsem použila lesklé zlatavě-tělové pigmenty (sypké stíny) pod oči. Celé líčení jsem doplnila rtěnkou a leskem cihlové barvy.

Postup účesu: Říká se, že v jednoduchosti je síla a proto jsme zvolily nenáročnou a jemnou úpravu modelčiných vlasů. Vlasy jsem vyfoukala směrem dozadu přes velký iontový kartáč a pak jsem je zafixovala silným lakem. Je dobré, když modelka při lakování zakloní hlavu, aby vlasy přirozeně spadly na své místo. Jako třešničku na dortu jsme tento účes postupně doplňovaly výbranými doplňky. Některé byly jednoduché až minimalisické, aby vynikla struktura účesu. Jiné, jako například několik kloboučků, byly trochu extravagantnější. Žádné z doplňků však nebylo potřeba nijak speciálně upevňovat, vždy stačily spony, které byly jejich součástí.

Chic krátký svatební účes nagelovaný k hlavě.Za spolupráci děkujeme:
Fotograf: Miroslav Talášek
Vizáž: Ester Tesaříková
Hairstyling: Adéla Navrátilová
Svatební doplňky: Zuzana Shop