Za celou redakci našeho magazínu vám přejeme krásného Valentýna! A protože vás máme rádi, připravili jsme si pro vás návod, jak zazářit na valentýnské večeři. Podívejte se na náš historicky první videotutoriál, kde nás Adéla Navrátilová, vizážistka a kadeřnice, která s námi již spolupracovala například na focení svatebních doplňků, provede krok za krokem postupem, jak si vytvořit retro líčení a natupírovaný účes z 50. let.

Tento look samozřejmě nemáte povinně na dnešní večer, může se hodit také na tematické party, retro plesy a jiné akce, kde budete chtít vypadat nezapomenutelně a malinko netradičně. Jelikož je základem většiny retro líčení rudá rtěnka, ale my víme, že někteří pánové nemají rtěnky rádi kvůli červeným otiskům, které se často potom objevují na všem, čeho se rty dotknete, Adéla nám poradí, jak docílit toho, aby byla rudá rtěnka opravdu neslíbatelná.

Správný makeup je nutností každého líčení

Naše modelka Petra je už předlíčená základním makeupem, jehož postup vás naučíme v jiném videu, ale kromě plošného nanesení makeupu je dobré obličej i „vystínovat“, aby působil plastičtěji a přirozeněji. Proto se na kontury obličeje a na strany nosu nanáší tmavší odstín makeupu, nebo tmavší pudrovitý stín, zatímco do prostoru, kde můžou být „kruhy pod očima“ a na hranu nosu se nanáší stín světlý.

Retro líčení očí krok za krokem

Retro líčení očí zahájíme tekutou linkou, nebo případně černou fixou, kterou naneseme na horní víčko od jeho středu směrem ven. Na konci horního víčka můžeme linku stočit směrem nahoru a vytvořit tak „kočičí oko“. Aby černá linka nepůsobila tvrdě a také, abychom skryli drobné nerovnosti, které se nám při líčení nepodaří ohlídat, vizážistka radí linku jemně přetřít šedým stínem, který celé líčení zjemní. Na zbytek očního víčka potom použijeme světlý stín a pouze do záhybu oka naneseme tmavší hnědý stín, který dodá celému líčení hloubku.

Multitasking v akci

Zbytek líčení, tedy řasy a rudou rtěnku budeme dodělávat až potom, co vytvoříme stočený retro účes, který se nosil v 50. letech. Důvodem, proč se teď pouštíme do účesu je to, že by nám tupírování a natáčení vlasů mohlo poškodit pracně vytvořený makeup, což by se nám asi moc nelíbilo 🙂

Romantické vlnění

Celou délku vlasů natočíme na kulmu s velkým obvodem, která nám pomůže docílit objemu celého účesu. Natáčíme vždy tenké pramínky a dáváme pozor, aby se všechny vlasy dotýkaly povrchu kulmy. Poté oddělíme na každé stran pěšinky trojúhelník vlasů, se kterým budeme pracovat později, a pro tento moment ho připneme nahoru, aby se nám tyto vlasy nepletly do tupírování.

Tupíruji, tupíruješ, tupíruje…

Dalším bodem našeho programu je udělat z vašeho normálního objemu vlasů asi tak dvojnásobný, protože objem až do nebes je jedno z hlavních poznávacích znamení všech retro účesů. Následujících pár minut se proto zaměříme na správnou techniku tupírování. Tupírujeme jednotlivé vrstvy vlasů a to nejlépe jednořadým plastovým hřebínkem s malými mezerami mezi zoubky, kterému se přiléhavě říká „tupírák“. Tímto hřebínkem jezdíme v pramenu vlasů vždy několik centimetrů od kořínků nahoru a dolů, a dáváme pozor, abychom hřebínkem nevyjížděli úplně z vlasů, což by mohlo způsobit jejich zacuchání. Poté, co pramen zespodu natupírujeme, položíme ho zpět na místo a můžeme ho zvrchu uhladit, nebo jemně pročesat, aby tupírování nebylo vidět.

Mladá dáma a gentleman z 50. let. Retro look, který frčí :)

Vlasové rolky v retro stylu 50. let

Nyní přichází na řadu práce s pramínky vlasů, které jsme si na začátku tupírování sepnuli stranou. Každý z pramenů samostatně natupírujeme směrem dozadu a stočíme směrem dolů k hlavě tak, aby se nám na každé straně vytvořila malá rolka. Tu pak upevníme pinetami směrem dovnitř ruličky. Vlasy, které nám zůstanou na konci ruliček trčet ven, stočíme po směru ruličky a připevníme opět směrem dovnitř. Tento postup se může zdát komplikovaný, ale při pohledu na video zjistíte, že je to více než jednoduché.

Finišujeme líčení očí

Aby byla naše očka neodolatelná, pročísneme je černou řasenkou. Nesnažíme se tentokrát o nekonečné řasy, jaké nám firmy nabízejí v reklamách, protože ve spojení s výraznými rty by líčení působilo přemalovaně, ale pouze lehce zvýrazníme jednotlivé řasy jednou vrstvou řasenky.

Rudá je dobrá…a neslíbatelná

Ano dočkali jsme se, jdeme se naučit jak na rudou rtěnku, kterou nebudeme muset hlídat. Adéla radí nejprve rty pořádně hydratovat balzámem nebo krémem (ideálně noc před samotným rudým líčením), aby rty získaly sametovou jemnost a rtěnka nepůsobila hrbolatě. Následuje vykreslení celých rtů červenou konturovací tužkou. Tu použijeme místo rtěnky, protože se nerozpíjí a lépe drží barvu. Celý povrch rtů tedy vyplníme vybraným odstínem červené, a pokud chceme, můžeme použít i dvě vrstvy této tužky, ale nemusíme.

A je to. Ještě korespondující šatičky jako jsou ty naše z Re:Parády a můžete vyrazit okouzlovat svého drahého na Valentýnskou večeři. A co vy víte, třeba už budete od zítra hledat inspiraci na vaši svatbu ;).

Krásného Valentýna přeje Monique, Danka a Tereza


Za spolupráci děkujeme:
Kamera: Arina Anira
Foto: Lubomír Buchta
Vizáž a vlasy: Adéla Navrátilová
Modelka: Petra Šopfová
Šaty: Re:Paráda