Když jsme se připravovali na náš historicky první svatební veletrh, kterým se 25. – 26. 1. 2014 stala Svatební show Naïve, vlastně jsme nevěděli, co máme čekat. Co máme mít s sebou a jak takový veletrh vlastně funguje? Teď už na tyto otázky známe odpovědi. Zajímá vás, co jsme zjistili?

Jaký typ žen chodí na svatební veletrhy?

1) Stovky a stovky nevěst, které se jdou podívat, co letos svatební průmysl nabízí, nebo ženy, které již mají svatbu za sebou a chtějí si připomenout krásné chvíle při jejím plánování? K našemu překvapení se ale místo mladých růžolících nevěst začaly objevovat dvojice, a někdy i v doprovodu dětí, nebo alespoň kočárku. Nastávající manžel sice nejevil o svatební trendy takové nadšení jako o zápas ve fotbale, ale přesto se plně zapojoval do plánování, vybírání, zkoušení a rozhodování. Druhou skupinou návštěvníků, kterou jsme nevzali v úvahu při přípravě na cílové zákaznice na veletrhu, byly maminky nevěst a maminky ženichů. Nestávalo se však, že by přišly společně s budoucí snachou, dost často naopak dorazily samy, posbíraly letáčky a hurá na plánování svatby.

2) A co, že se nejčastěji na veletrhu vybíralo?

Kupodivu to byly snubní prstýnky a svatební oznámení. V redakci jsme došli k názoru, že je to proto, že oba tyto prvky se dají přímo na místě prohlédnout, vyzkoušet a objednat. Nevěsty se ale také velice často zajímaly o svatební šaty, které se v nekonečné řadě objevovaly na přehlídkovém mole. Jedny byly krásnější než druhé a my osobně bychom měli problém vybrat ty pravé. Zvolit si svou nejoblíbenější kreaci mohly milovnice krajek i sofistikované elegance. A když se k šatům přidala i přehlídka spodního prádla, spokojené bylo i mužské osazenstvo.

3) Bez čeho na veletrh nelez?

Celý veletrh jsme měli přidělené výstavní místo hned u vchodu do Wannieck gallery, kde jsme si přivlastnili a vyzdobili jeden koktejlový stolek (jak jinak než do růžova). Při tomto procesu jsme získaly další cennou zkušenost – zavírací špendlíky je nutné mít s sebou vždy a všude:). Nakonec nás zachránilo papírnictví ve Vaňkovce, kam jsme doběhli koupit klasické špendlíky. Takže další poznatek, se kterým jsme po veletrhu opouštěli svatební show Naïve se dá shrnout do rčení: „Předem vyzbrojen, lépe připraven“. Bez naší redakční KPZky už nevyrážíme ani s odpadky do popelnice ;).

Svatební show 2016: Veletrh nové kategorieČtěte také: Svatební show 2016: Veletrh nové kategorie

4) Jaký je tedy náš verdikt ohledně prvního absolvovaného svatebního veletrhu?

Celá svatební show byla dokonale zorganizovaná svatebním salonem a agenturou Naïve, takže i zábavný program klapal jako hodinky. Moderátora musíme pochválit za vtipné, ale zároveň vkusné komentování celého programu a organizátory za profesionální přístup.  Atmosféra byla v průběhu celého veletrhu velice přátelská a uvolněná, což nám, jako nováčkům, naprosto vyhovovalo, protože bylo jednoduché se seznámit a navázat nové kontakty se svatebními dodavateli, se kterými jsme zatím neměli možnost spolupracovat, a „naživo“ poznat alespoň část nevěst, které náš magazín sledují.

Tímto ještě jednou děkujeme svatebnímu salonu a agentuře Naïve za pozvání a budeme se těšit na příští ročník.

Danka, Tereza a Monique