Plánování vašeho svatebního dne může být pěkně náročné. Časově i psychicky. Tolik různých detailů, na které nesmíte zapomenout a očekávání ostatních, která si přejete naplnit. Pokud se tomuto chcete vyhnout a dáváte přednost jednoduché, časově nenáročné svatbě, pak vsaďte na svatbu v minimalistickém stylu. My vám v dnešním článku poradíme, jak má minimalistická svatba vypadat a jak ji uspořádat.

novomanželé

Minimalismus je směr, který čím dál více získává na popularitě. Jedná se o módní a životní styl bez hromadění zbytečností a klade důraz na eleganci a především jednoduchost. Jednoduchost ale neznamená nudnost! To samozřejmě platí i pro páry, které si v minimalistickém duchu rádi trošku uleví od veškerého stresu a shonu a to nejen v období koronavirové krize.

Počet hostů

Rozhodli jste se pro minimalistický sňatek? Gratulujeme, teď je vhodné začít s plánováním. Doporučujeme se nejprve zaměřit na počet hostů. Cílem minimalistické svatby není zvát všechny členy rodiny z pátého kolene, ale skutečně rodinu a přátelé, kteří jsou vám nejblíže a se kterými si svůj den užijete. Uvidíte, že i samotná organizace a zbytek plánování půjde hladce s menším množstvím hostů.

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host

Svatební místo

Zámky a hrady, kde probíhají obřady každý víkend, jsou většinou vhodné pro honosnější typy svateb. Zkuste hledat místa, která nejsou tak moc známá, ale přesto se tam dá uspořádat dokonalý svatební večírek. Na takových místech si také ve většině případů můžete sami prostor přizpůsobit dle svých představ. Perfektní jsou pro tyto účely zrekonstruované statky, stodoly, kaplička, louka za domem. Tato místa jsou navíc v posledních letech velmi trendy!

Výzdoba

Minimalistická svatební výzdoba je bez zbytečností, které by později mohly skončit v odpadu nebo uskladněné. Takových věcí se snažte pořídit co nejméně a doplňte je raději o přírodní materiály (větvičky, šišky, divoké květiny, byliny…). Jestliže jste s nastávajícím manželem příznivci renovací, můžete na svou svatební výzdobu i zrenovovat staré věci.

minimalistická svatební výzdoba

Šaty a účes

Při plánování svatby v tomto stylu nesmíme zapomínat ani na svatební šaty. Ty by měla nevěsta volit nenuceně stylové, spíše jednoduché a šik. Co se týká minimalistických šperků, ty by měly ladit se šaty a měly by být bez zbytečných přízdob a kamínků. Celý vzhled by pak měl působit nepřeplácaně. To stejné platí i pro účes, skvěle se bude hodit například jednoduchý drdol nebo vlny. Ženich by měl také omezit výrazné barvy a vzory na kravatě a ponožkách.

svatební účes

TOP svatební účesy: Drdoly a zapletené vlasyČtěte také: TOP svatební účesy: Drdoly a zapletené vlasy

Minimalistická svatební hostina

Každý má jiné chutě a ne každému se se svým vybraným menu zavděčíte. Zbytkům jídla předejdete naplánovaným menu, o kterém dáte dopředu vědět hostům a ti si sami zvolí ze dvou nebo tří jídel. Můžete také vsadit na klasickou svíčkovou s knedlíkem nebo kuřecí řízečky – u takových jídel se sní většinou vše. Pokud máte v rodině vegetariána nebo vegana, nezapomeňte připravit i tuto variantu.

Přemýšlíte nad klasickým menu nebo bufetem, ale neradi byste měli na konci dne velké přebytky? Doporučujeme klasické menu, u bufetových jídel je větší šance, že zbyde spousta jídla. A pokud přeci jen vsadíte na tuto možnost a něco zbyde, rozdejte jídlo rodině, určitě budou rádi, že nemusí vymýšlet, co uvařit na oběd nebo večeři.

nahý dort

Minimalismus by se měl odrážet i ve vzhledu svatebního dortu. V současné době je in takzvaný nahý dort bez polevy. Příprava takového dortu je méně pracná a navíc s vhodným ovocem a květinami bude na sweet baru vypadat opravdu fotogenicky.

Doufáme, že jsme vás inspirovali k tomuto novému trendu a že bude váš den jedinečný a nezapomenutelný. Nezapomeňte si ho především užít!