Svatební matky hrají jednu z nejdůležitějších rolí nejen v životech obou snoubenců, ale také na jejich svatbě. Slušivé oblečení pro maminku nevěsty a ženicha je tedy zásadní. Maminky se proto stejně jako nevěsty většinou trápí se svými svatebními kostýmky už několik měsíců předem. V tomto článku najdete několik tipů, díky kterým bude výběr vašeho oblečení hračka.

Vyberte si oblečení, ve kterém se sama sobě líbíte.

Prověřte teploty

Stejně jako u každodenního oblečení i váš svatební outfit se řídí tím, v jakém ročním období se obřad koná, jestli bude v lese, kostele, nebo na statku a jaké povětrnostní podmínky v ten den budou panovat. Logicky se tedy vyvarujete dlouhé sukně do lesa, protože lemy takového oblečení byste po takové vycházce nepoznala a na večerní párty zvolíte tmavší barvy a lesklejší materiály, než na svatební obřad za plného světla. Základním pravidlem tedy je: světlé barvy na den, jaro a léto, zatímco zemité tóny a bytelnější materiály jsou vhodnější na podzim a zimu.

Oblečení pro matku nevěsty a ženicha proberte s nevěstou.

Konzultujte s nevěstou

Prvním krokem před útokem na obchodní řetězce by měl být brainstorming s vaší dcerou, nebo budoucí snachou. Zcela jistě má totiž představu, jak by chtěla, aby celá svatba vyzněla a to jak barevně, tak stylově. Poproste ji, aby vám svoji představu popsala, nebo ještě lépe, ukázala nějaké inspirační fotografie, které jak známo řeknou více než tisíc slov. Pokud už máte alespoň základní představu, co se nevěstě líbí, je dobrý nápad pokračovat ve vyptávání. Jak moc formální svatba bude? Jsou nějaké barvy, nebo střihy, které by na vás nechtěla vidět? Myslí si, že véčkový výstřih je na vás příliš odhalující? Zkrátka vyšpióněte co nejvíce informací, abyste obě dvě věděly, na čem jste.

Svatební matky by měly vypadat důstojně a zapadat do celkového svatebního konceptu.

Vyražte na nákupy

Vyzbrojena všemi podstatnými informacemi se konečně můžete rozběhnout do obchodů. Dnes už naštěstí existuje tisíce možností svatebních kostýmků, společenských šatů, svetříků a doplňků, takže jistě nebudete mít problém si vybrat to vaše vysněné oblečení. Pokud byste přeci jen měla pochybnosti, nechte si poradit v našem dalším článku na toto téma, kde probíráme délku sukní pro maminky nevěsty a ženicha, hloubku výstřihů a vhodné doplňky pro ten velký den. Pokud jste nerozhodná, nebo si nejste jistá svým výběrem, vezměte nevěstu s sebou a výběr si u ní nechte schválit.

Šmrncovní oblečení pro matky nevěsty a ženichaČtěte také: Šmrncovní oblečení pro matky nevěsty a ženicha


Zbytečně neztrácejte nervym ale snažte se o kompromis.

Nehádejte se, komunikujte!

Máte jinou představu o oblečení na svatbu než nevěsta? Nepanikařte! Pokud vás nevěsta tlačí do oblečení, ve kterém se buď necítíte dobře, je vám nepohodlné, nebo máte pocit, že ta barva není to ono, na rovinu jí to řekněte. Pokud neustoupí, jsou v zásadě dvě možnosti: buď se během společných nákupů najde něco, co se vám bude líbit i když jste si myslela, že podobný typ oblečení vám určitě slušet nebude, nebo vám opravdu slušet nebude a nevěsta pochopí, proč jste měla jinou představu a nechá výběr na vás. Nic hrozného vás tedy opravdu nečeká, stačí trocha komunikace a budete si na svatbě připadat jako hvězda. Tak na co čekáte? Hurá na nákupy!