Po boomu, který zažily všechny online seznamky, se pomalu vracíme definitivně (snad už!) do normálního světa, kde kvůli rande nemusíte mrznout dvě hodiny na procházce v teplotách kolem nuly. Pořád ale není úplně jednoduché naplánovat si svatbu tak, aby byl pár spokojený a opravdu si ji užil se všemi blízkými naplno. Jak si užít lásku za časů covidu? 

rande v rouskach

Najít toho pravého online?

O internetových seznamkách toho bylo napsáno už mnoho. Přečetli jste si určitě hodně šílených zážitků, které vás naprosto demotivovaly k tomu se na nich registrovat. A když už se odvážíte, jednou se s dotyčným potkáte a on následně přestane komunikovat? O tom ví svoje třeba Klára, která má přesně takový zážitek čerstvě za sebou. “Psali jsme si asi tři týdny denně, už jsme toho o sobě věděli opravdu hodně. Vstávali jsme i usínali spolu, a to prostřednictvím Tinderu. Pak jsme si řekli, že se konečně potkáme. Šli jsme na procházku a měla jsem z toho super pocit. Rovnou během ní jsme se domluvili, kdy se příště uvidíme, prostě paráda. Večer po rande jsem ještě napsala, že to bylo moc fajn, on odpověděl to samé. Pak se dva týdny neozval. Vůbec jsem to nepochopila. To v něm neexistuje aspoň špetka slušnosti, fakt mi nemůže dát vědět? Pak se ozval s tím, že měl problémy se zápěstím a musel řešit rehabilitaci. A to byla poslední zpráva, kterou mi napsal. Taková srabárna, fakt mě to na dlouho demotivovalo.” A není se čemu divit. 

5 nejromantičtějších způsobů, jak požádat o ruku vaši polovičkuČtěte také: 5 nejromantičtějších způsobů, jak požádat o ruku vaši polovičku

Na druhou stranu na Facebooku funguje na principu seznamky stránka (Spolu)cestování. V ní se to jen hemží krásnými příběhy o tom, jak se daná slečna nebo sympaťák rozhodli odepsat na inzerát ke společnému cestování a po roce se chlubí zásnubním prstenem na ruce. Prostě idylka. Rozhodně se i po špatných zkušenostech nenechte odradit. Cesta za tím pravým chvíli trvá, ale rozhodně se vyplatí. Pozitivní myšlení je základ!

rande

Bez roušek jen na fotku?

Aktuální pravidla pro konání svateb jsou o dost volnější, než tomu bylo po většinu loňského roku. Od 31. 5. 2021 se může svatby účastnit 75 osob uvnitř a až 150 osob venku. Pravidla s nošením roušek jsou ale stále přísná a snoubenci a další přítomné osoby si smějí sundat roušku jen během obřadu samotného. A pak na nezbytně nutnou dobu pro pořízení fotografie. Nenechte se vládními nařízeními příliš otrávit a myslete na to, kdo je na svatbě nejdůležitější. Přece vy dva! Pokud mezi vámi převažuje názor, že se chcete vzít za každou cenu, prostě to udělejte. Dobře to dopadne, slibujeme!

Vyberte si krásné snubní prsteny, které vám už navždy budou svatbu připomínat. Zároveň podpořte po těžkých dobách, ve které bylo hodně složité svoje podnikání udržet, nějakou lokální šperkařskou dílnu, kde dělají prsteny s láskou na míru představám snoubenců. Mezi takové patří například pan Korbička, který má svůj showroom v Praze nebo ateliér v Brně. Stejně tak si můžete nechat zhotovit fotografie od profesionála. Užijte si i na komorní svatbě skvělé jídlo třeba z oblíbené lokální restaurace, zvolte originální místo a hlavně se mějte rádi. 

svatba za časů covidu

Co vyrýt na snubní prsten? Máme pro vás několik tipů!Čtěte také: Co vyrýt na snubní prsten? Máme pro vás několik tipů!