Svatba v lese je kouzelným místem pro nenapravitelné romantiky a pro ty, co je nohy vždy zavedou spíše do lesa než k nekonečné pláži. Pokud ve svatební den toužíte po klidné a nezapomenutelné atmosféře, pak se začtěte ještě dál.

svatba v lese

Důvody, proč se vzít v lese

Opojná vůně přírody

Také vždy při procházce lesem nasáváte ten čerstvý čistý vzduch a nemůžete se ho nabažit? K tomu mechová pokrývka, statné kmeny stromů kam se jen podíváte, napadané jehličí… Vůně lesa navodí klidnou a harmonickou náladu do duší všech přítomných.

Svatební fotografie, které jen tak někdo nemá

Lesní scenérie jsou na svatební fotografie přímo dokonalé. Vyberete-li si profesionálního fotografa, který už má zkušenosti s focením v přírodě, pak vám budou odměnou nádherné fotografie.

Nezapomenutelná atmosféra

Každá svatba, která se odehrává v přírodě má své jedinečné kouzlo a v případě lesních svateb bude zážitek ještě silnější. Navíc díky podmanivé kráse přírody zažijete pořádnou dávku romantiky!

Soukromí bez zvědavých hloučků

Svatby v zámeckých parcích či uprostřed města se často stávají zajímavostí pro přihlížející hloučky kolemjdoucích. Svatba v lese je tak dokonalou variantou, jak se tomuto stavu vyhnout.

lesní svatba

Na co dát při lesní svatbě pozor

Les je posvátné a magické místo, proto bychom se k němu měli chovat s respektem. Zde je pár pravidel, které jistě všichni víme, ale neuškodí si je zde zopakovat:

  • Auta do lesa nepatří. Při svatební lokaci vybírejte místa dobře přístupná a spíše na okraji.
  • Odpadky do lesa nepatří. Dbejte na to, abyste vše, co si s sebou do lesa přinesete, zase odnesete. Tedy veškeré odpadky, plastové lahve, střepy…
  • Cigarety do lesa nepatří. Všechny kuřáky řádně poučte předem.
  • Křik do lesa nepatří. Svatební obřad v lese je nezapomenutelným zážitkem, proto se při něm chovejte tiše a ohleduplně. Následnou zábavu raději přesuňte do jiného místa.

Zkuste se zamyslet nad představou poničené lesní cesty od kol aut, zadupané trávy na louce, nedopalky pohozené mezi jehličím. Není to hezká představa, že ne?

Svatební fotoeditoriál: Westernová romanceČtěte také: Svatební fotoeditoriál: Westernová romance

Jaké povolení potřebuje svatba v lese?

Jestliže nebudete organizovat svatbu v lese, který je přímo váš, pak je nutné povolení majitele lesa. Toho jednoduše zjistíte v katastru nemovitostí. Pro vstup a využití tohoto pozemku pro svatbu tedy potřebujete buď povolení vlastníka, nebo nájemní smlouvu s vlastníkem.

Pokud jde o oddávajícího a matrikáře, pak je to čistě na jeho chuti a rozpoložení. Může a nemusí se mu váš nápad zamlouvat, ale většina z nich ráda vyhoví. Je nutné složit poplatek za svatbu mimo obřadní síň a to ve výši zpravidla 1000 Kč.

svatba lesní

Nejnovější svatební trendy v roce 2020Čtěte také: Nejnovější svatební trendy v roce 2020

Tipy na svatbu v lese

Nevěsta by měla vyměnit lodičky na vysokém podpatku za pohodlné boty, které v lese nepřijdou tolik k úhoně. To stejné platí o svatebních hostech.

Ne všichni mají pro strach uděláno, obzvlášť, když se setmí, proto doporučujeme vybrat vhodný lesopark nebo okraj lesa u hotelu.

Propojte obřad v lese a výzdobu hostiny. Využijte přírodní materiály jako je mech, břečťan, větvičky a dřevěné kulatiny.

Zavěste mezi dva stromy tlustou větev, ozdobte ji záclonkami a květinami a slavobrána bude jako z časopisu!

Do svatebních vývazků můžete zakomponovat jehličí.