Zlatá svatba je něco, co si spousta z nás nedokáže ani představit, přitom je to moc krásná událost. Je to neskutečné výročí 50 let od svatby, půl století manželství dvou lidí. Samotní oslavenci si paradoxně na oslavu zlaté svatby zpravidla příliš nepotrpí, proto se o přípravu svatby většinou postarají děti či vnoučata. A věřte, že taková událost by se měla oslavit, co říkáte?

zlatá svatba

Jak se slaví zlatá svatba

Může se jednat o pouhou hostinu v rodinném kruhu, kdy se sejde příbuzenstvo, nachystá se pohoštění a zlatá svatba se oslaví podobně, jako narozeniny.

Pokud byste ale chtěli něco speciálního, a že si to takové výročí zaslouží, pak počítejte s obnovením manželského slibu na úřadě nebo v kostele. Takový obřad je symbolický, jubilanti jdou k oltáři ruku v ruce a tam si vymění prsteny (mohou vyměnit ty původní, nebo si nechat vyrobit nové).

Výročí svatby, jejich názvy a tipy na ty nejlepší dárkyČtěte také: Výročí svatby, jejich názvy a tipy na ty nejlepší dárky

Jak zorganizovat zlatou svatbu

Nejprve si ujasněte, v jaké kondici jsou jubilanti a tomu přizpůsobte místo a způsob oslavy. Určitě byste nechtěli, aby jim oslava byla nepříjemná a necítili se ve své kůži. Pokud je znáte opravdu dobře a víte, co by jim udělalo radost, můžete celý ceremoniál uspořádat jako překvapení.

Pokud si ale nejste úplně jisti, raději se s jubilanty poraďte a respektujte jejich přání. Možná se po rozhovoru nakonec rozhodnete pro zahradní oslavu v menším rodinném kruhu. I tam si však mohou obnovit manželský slib a vyměnit prsteny. Naopak se najdou ale i aktivní jubilanti, kteří shánějí šaty, zapojují se do příprav a objednávají se ke kadeřnici.

tipy na zlatou svatbu

Tipy k uspořádání svatebního obřadu

  • Zpátky na místo svatby – dodejte obřadu kapku nostalgie a uspořádejte ho na místě, kde jej manželé měli před lety.
  • Svatba v luxusním hotelu – jestliže jsou manželé vitální, co je takhle překvapit svatbou v luxusním hotelu, na kterou určitě ani nepomysleli. Samozřejmě jen za předpokladu, že by se jim tento výstřední styl líbil.
  • Prodloužený víkend – sní manželé už dlouho, že by někam vyrazili, ale ještě to neuskutečnili? Vezměte je na vytoužený prodloužený víkend a jako třešničku na dortu jim uspořádejte neoficiální ceremoniál. Jistě jim uděláte radost.
  • Replika svatební kytice – prohledejte staré svatební fotky jubilantů a nechte vytvořit podobnou.
  • Číslice na dortu – nechte svatební dort ozdobit číslicí padesát.
  • Se svědky i bez – k obnově manželského slibu nejsou svědci potřeba, ale mohou být. Záleží na domluvě.
  • Zlaté dekorace – co by to bylo za zlatou svatbu bez zlatých dekorací? Vyzdobte místnost girlandami, zlatými svícny, ubrousky, balonky. Dejte ostatním najevo, o jakou svatbu se jedná.

staré fotky

Program na zlatou svatbu

Jaký program zařadit na zlatou svatbu? Inspirujte se klasickou svatbou a začleňte například krájení dortu, profesionální foceníHázení kytice je také skvělý nápad, kdo ji chytí, dočká se také zlaté svatby. Projděte si také tipy na svatební hry, ze kterých rozhodně vyberete i méně náročnou, ale přitom zábavnou. Například můžete upravit otázky Novomanželského kvízu, u kterého se pobaví celá rodina.

Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarmaČtěte také: Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarma

Zlatá svatba je důležitým dnem pro každého, kdo má to štěstí, že se jí dočká, proto si určitě zaslouží velkou oslavu. Pro děti jubilantů také může znamenat poděkování za dosavadní péči a lásku. Ať už se bude jednat o zahradní párty nebo velkolepou oslavu se vším všudy, jsme si jisti, že se vše podaří na jedničku.