Víte, kdy se slaví stříbrná, zlatá nebo třeba platinová svatba? Spoustu těchto životních jubileí určitě znáte, ale dnes bychom vám rádi představili i ostatní výročí, která vás na společné cestě životem čekají. Udělejte si pohodlí a pojďte je prozkoumat. Navíc pro vás máme i několik tipů na dárky pro vaše polovičky.

výročí svatby

Svatební den, to je jen začátek společného putování dvou lidí, kteří doufají v harmonickou, dlouhou a naplněnou lásku. Každý rok tak můžete svého partnera překvapit drobným dárečkem a ujistit ho, jak vám na něm záleží. Pojďte se podívat, jaká výročí na vás čekají. Mimochodem, věděli jste, že jednotlivá výročí jsou pojmenována podle toho, jakými dárky se manželé obdarovávají?

Názvy výročí svatby

1. rok svatba bavlněná
2. rok svatba papírová
3. rok svatba kožená
4. rok svatba květinová
5. rok svatba dřevěná
6. rok svatba železná (zinková)
7. rok svatba vlněná (měděná)
8. rok svatba bronzová (plechová)
9. rok svatba hliněná
10. rok svatba cínová (růžová)
11. rok svatba ocelová
12. rok svatba hedvábná
13. rok svatba krajková
14. rok svatba slonovinová
15. rok svatba křišťálová (skleněná)
20. rok svatba porcelánová
25. rok svatba stříbrná
30. rok svatba perlová
35. rok svatba korálová (lněná, plátěná)
40. rok svatba rubínová
45. rok svatba safírová
50. rok svatba zlatá
55. rok svatba smaragdová
60. rok svatba diamantová
65. rok svatba kamenná
70. rok svatba platinová (briliantová, blahodárná)
75. rok svatba korunovační

Recept: Netradiční cake pops aneb vláčná lízátkaČtěte také: Recept: Netradiční cake pops aneb vláčná lízátka

Okouzlující dárky k výročí svatby

Dárky pro ženu k výročí

Překvapte svou ženu třeba v práci nebo doma a nechte ji zaslat dáreček. Doporučujeme květinu nebo třeba ovoce v čokoládě. Samozřejmě ji tímto dárečkem můžete obdarovat i doma, ale takové překvapení v práci má své kouzlo.

Potěšte ji krásným šperkem. Nové náušnice, náramek, nebo třeba náhrdelník s vyraženým monogramem a datem svatby. Věřte, že takovou pozorností určitě uděláte své ženě radost.

Víte, jaké vůně se ženě líbí? Není pak nic jednoduššího, než jí pořídit její oblíbený parfém, nebo jiný, který jí pokaždé připomene tento den.

Ženy, které rády zkouší nové koníčky, jistě zaujme poukaz na jízdu na koni, let balonem nebo třeba úniková hra. Vybírejte podle toho, co má ráda a o čem si myslíte, že jí udělá radost.

Každou ženu ohromíte, když se pustíte do přípravy večeře, zapálíte svíčku, pustíte hudbu a budete se jí věnovat.

romantická večeře

Dárky pro muže k výročí

Novým spodním prádlem jistě svému muži vytřete zrak. Zapalte svíčky, pusťte hudbu a užijte si spolu krásný romantický večer s překvapením.

Pokud byste raději své polovičce věnovali něco na památku, pak bychom doporučili manžetové knoflíčky nebo nové hodinky. I když to tak nevypadá, i oni si potrpí na doplňky a věříme, že tímto dárečkem uděláte velkou radost.

Milovníky aut potěšíte jízdou v závodním autě, školou smyku nebo výstavou historickým automobilů. Na internetu jednoduše seženete lístky a rezervujete jízdu poblíž místa bydliště.

Něco dobrého na zub pro labužníky. Než přijde muž z práce, uvařte mu jeho oblíbené jídlo a naservírujte jej jako v té nejluxusnější restauraci. Nesmí chybět zapálená svíčka, příjemná hudba a vaše maličkost v krásných šatech. Tomu zkrátka neodolá žádný muž.

tipy na dárky k výročí svatby

Společné dárky k výročí

Až se rozvolní všechna opatření spojená s pandemií, na nic nečekejte a vyrazte společně na prodloužený víkend, kde své výročí oslavíte. Změna prostředí vám prospěje a zažijete něco nového.

Zajděte si na rande do divadla nebo kina a spojte tento večer s večeří. V manželství jsou tyto okamžiky důležité pro prohloubení a utužení vztahu a vězte, že takové maličkosti vás nabijí pozitivní energií na několik dnů. Mimochodem, toto rande si můžete užít klidně v pohodlí svého domova. Objednejte si jídlo, pusťte oblíbený film nebo divadelní představení, která uvidíte v televizi a udělejte si hezký večer.

Sbalte oblíbené dobroty, lahev vína, skleničky, deku a vyrazte spolu na piknik. Jen tak si spolu sednout do trávy, pozorovat okolí města nebo kroužky, co se rozpínají na hladině rybníka. To je romantika jak vyšitá!

Jak vybrat svatební dary? Máme pro vás několik tipů!Čtěte také: Jak vybrat svatební dary? Máme pro vás několik tipů!

 

Ať už budete slavit bavlněnou, ocelovou nebo třeba zlatou svatbu, věříme, že si tento romantický den vychutnáte se vším všudy.