Andrea a David uspořádali netradiční svatbu na druhém konci světa. Proč se rozhodli vzít v exotice, jak vypadá svatba na Havaji, jak na to reagovaly jejich rodiny, co všechno bylo třeba zařídit a jestli by to udělali znovu, to všechno se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Podpis svatební smlouvy na pláži.

Proč jste se rozhodli pro svatbu v zahraničí?

Jelikož cestování je naše společná posedlost už řadu let tak svatba v zahraničí byla od začátku jednou z variant. Téměř rok jsme objížděli ČR a hledali to pravé místo na obřad ale bohužel bez úspěchu. Nakonec jsme tedy využili naší plánované dovolené a uspořádali obřad tam.

První tanec novomanželů na ostrově Maui.

Zabalte plavky, svatební šaty a hurá k mořiČtěte také: Zabalte plavky, svatební šaty a hurá k moři

Jak to snášela rodina?

Překvapivě dobře, babičkám to sice bylo líto, ale chápaly to. Rodiče nám to nevymlouvali, probírali jsme to s nimi a souhlasili. Navíc to nikoho moc nepřekvapovalo vzhledem k naší posedlosti cestováním.

Při obřadu se ženich a nevěsta drželi za ruce.

Proč právě Havaj a jak jste vybrali přesné místo?

To byla vlastně náhoda, letenky na Havaj jsme měli koupené už asi rok dopředu, a ačkoliv je Havaj destinace proslulá tím, že se zde organizují svatby a páry sem jezdí na líbánky, tak já jsem si představovala spíše svatbu někde na Islandu. Svatba se konala na ostrově Maui, kde bydlí pastor, kterého jsme chtěli a přesné místo jsme vybrali po dohodě s ním.

Oddávající při obřadu zahrál i pár písniček.

Petra a Lukáš: Žádost o ruku při únikové hře a moravská veselkaČtěte také: Petra a Lukáš: Žádost o ruku při únikové hře a moravská veselka

Co všechno bylo potřeba zařídit?

Ačkoliv se zdá, že jde o poměrně náročný proces tak opak je pravdou. V první řadě je potřeba vybrat si místo a oddávajícího bez tohoto nemůžete začít nic řešit. Dále si musíte sjednat schůzku s licenčním agentem, který má na starosti oblast, ve které chcete uzavřít sňatek. Schůzka by se měla konat těsně před svatbou. Na schůzku je potřeba si přinést pasy a 70 USD v hotovosti. Agent s vámi vyplní všechny formuláře vč. požadavku na apostillu, oskenuje pasy a pošle vás s jasnými instrukcemi na poštu. Na poště zaplatíte 3 složenky a spolu s dokumenty je pošlete na State Department of Health, pak už jen čekáte až vám vše dorazí potvrzené do ČR.

Přípitek novomanželů po obřadu.

Jak jsi vybírala své svatební šaty?

To byla také náhoda, před rokem jsme byli s manželem na dovolené v Mexiku, a jelikož jsme bydleli nedaleko obchodního centra, tak jsme tam často chodili nakupovat. No a ve výloze jednoho z obchodů se standardní konfekcí měli na figuríně tyto šaty. Už od začátku jsem věděla, že nechci princeznovské šaty, tak jsem je vyzkoušela a ukázala manželovi. Tomu se moc líbily tak jsem si je vzala.

Vtipná fotka s balonky. Ženich odlétá.

Jak bys popsala styl svatby?

Veselý, upřímný a bez stresu.

První novomanželský polibek.

5 last minute tipů pro zchlazení svatebních hostů v tropických vedrechČtěte také: 5 last minute tipů pro zchlazení svatebních hostů v tropických vedrech

Jak probíhal svatební den?

Ten den jsme si přispali, nechtěli jsme se honit, navíc obřad byl až při západu slunce, takže opravdu nebylo kam spěchat. Zatímco jsem se líčila tak manžel hledal v okolí nějaké kadeřnictví, kde bych se nechala učesat. Něco jsme našli, ale popravdě řečeno nebyla to dobrá volba. Asi tak hodinu jsem byla sama na sebe dost naštvaná, že jsem si to nezařídila dopředu, ale pak jsem nad tím mávla rukou. Před příjezdem na pláž jsem se ještě trochu přečesala, takže už to nebylo tak hrozné. Převlékli jsme se až na místě na parkovišti trochu v punkovém stylu – celý den bylo ohromné vedro, takže bychom v šatech a košili nevydrželi. Před obřadem jsme si dali ještě pár skleniček prosecca na uklidnění a začali se učit naše svatební sliby – bylo načase 🙂

Detail rukou se snubními prstýnky.

A co legalizace v ČR?

Momentálně sice ještě nejsme v ČR oficiálně manželé, ale už se blížíme do cílové rovinky. Na dokumenty z USA se čeká zhruba 3 měsíce a ty se pak musí nechat soudně přeložit. Jakmile máte překlad, tak už stačí jen najít rodné listy, vyplnit dohodu o příjmení a se vším dojít na matriku.

Udělali byste to znovu?

Rozhodně.

Alice a Michal: Aneb jak přeskočila jiskra až napodruhéČtěte také: Alice a Michal: Aneb jak přeskočila jiskra až napodruhé

A co bys doporučila nevěstám, které právě plánují svatbu?

Určitě ať si se snoubencem nenechají mluvit do toho, jak má svatba vypadat. Koneckonců berou se z lásky kvůli sobě a ne kvůli divadlu pro ostatní.

Tip redakce: Pokud by vás zajímaly detailnější informace ohledně zařizování svatby na Havaji, navštivte cestovatelský blog Andrey a Davida. Chcete se také pochlubit svou svatbou? Napište nám o ní. Ty nejkrásnější svatby a nejlepší příběhy zveřejníme.