Máte omezený rozpočet na svatbu, nebo se cítíte sešněrované formálností a tradicemi klasických svateb? Bojíte se, že nezbydou peníze na pořádné líbánky? Svatba u moře je pro vás ideální! Místo nákladné hostiny a složitého vybírání hostů naplánujte svatbu jen pro vás dva na nějakém tropickém ostrově, či v exotické destinaci, kam byste se jinak nevypravila. Většina hotelových komplexů je již na takové případy vybavena a vaše svatba se stane nezapomenutelným zážitkem, který vás bude stát méně než klasická svatba a následné líbánky. A navíc si přivezete nejen krásné vzpomínky a fotky, ale také perfektní opálení.

Zjistěte si informace o svatbě u moře.

Právě zasnoubení? První kroky svatebního plánováníČtěte také: Právě zasnoubení? První kroky svatebního plánování

Svatba u moře? Plánujte dopředu a informace si ověřujte

Pro svatbu v zahraničí je třeba zajistit veškeré formality v dostatečném předstihu a vše pořádně ověřit. Dokumenty, které budete potřebovat, se liší země od země, zkuste se tedy zeptat na ambasádě té které země, nebo přímo v hotelu, kde se bude obřad konat. Hotely jsou dnes schopné zajistit vše od oddávajícího, přes menu až po novomanželské apartmá. Než se rozhodnete pro určitý hotel, nebo místo, zapátrejte na internetu po zkušenostech ostatních nevěst, fotkách a recenzích. Zjistěte, jestli zrovna v termínu, kdy svatbu plánujete, není období dešťů, nebo jestli vaše vybraná strana ostrova není návětrná, což by znemožnilo hostinu na pláži. Při rezervaci hotelu také dostatečně zdůrazněte, že se tam jedete vdát a určitě dostanete nějakou slevu, nebo extra službu. A pokud nechcete plánovat, svěřte se do rukou svatební agentuře.
Zvolte jemné letní šaty a místo lodiček sandále nebo žabky.

Mýty o svatebních agenturách… a jak je to doopravdyČtěte také: Mýty o svatebních agenturách… a jak je to doopravdy

Zabalte si odpovídající róbu a doplňky na pláž

30 stupňů ve stínu a písek všude zřejmě nejsou nejlepší podmínky pro formální oblek ani střevíčky na podpatku. Přizpůsobte tedy svoje oblečení tropickým podmínkám a vezměte si pouze lehoučké rozevláté šaty, krátké šaty bez ramínek, nebo pro hodně neformální svatby klidně jen bílé plavky a pareo. Svého nastávajícího oblečte do bílé plátěné košile a šortek, nebo bílých šortek a tílka. Místo bot zvolte sandály, žabky, nebo jděte na obřad bosa. Tropické prostředí si žádá také tropické květiny.

Tip redakce: Vyberte si lokální druhy rostlin, v exotických krajinách jsou například orchideje nebo ibišek velmi levná záležitost, takže zatímco u nás byste si možná nemohla dovolit ani celou kytici orchidejí, tam z nich můžete mít veškerou výzdobu.


Dort i výzdobu přizpůsobte exotice.

TOP 12 svatebních účesů pro letošní rok – dlouhé vlasyČtěte také: TOP 12 svatebních účesů pro letošní rok – dlouhé vlasy

Výzdoba z mušlí a korálů je to pravé pro svatbu v tropech

Když se řekne moře, co se vám vybaví? Voda, mušle, ryby, hrady z písku? To všechno můžete použít jako inspiraci pro svou svatbu. Většina obřadů se koná na pláži, nebo v zahradě hotelového komplexu, který je vyzdoben mušlemi, loučemi, nebo lehoučkou látkou vlající ve větru. Inspirujte se touto scenerií a na hostinu zvolte plovoucí svíčky,  akvária s rybičkami, nebo například vzkazy v láhvi. Nejlevnější možností je potom svatba na pláži při západu slunce, které nahradí veškeré dekorace a večeře při svíčkách pro vás dva. V každém případě se i v případě jídla držte tropického tématu a servírujte místní speciality, ryby, mořské plody a exotické ovoce.

Krásné svatební fotky u moře při západu slunce.

Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravéhoČtěte také: Výběr svatebního fotografa: 5 tipů, jak najít toho pravého

Nezapomenutelné svatební fotky na pevnině i ve vodě

Určitě si umíte představit, kolik zábavy skýtá pláž a moře. Od potápění, rybaření a vodních sportů po procházky po pláži, půlnoční koupání a projížďky na lodi. Užijte si hromadu zábavy také při focení svatebních fotek. Využijte krásného prostředí a nechte si udělat fotky v exteriéru v různou denní dobu, aby vynikla změna světla. Máte na výběr molo, loď, písek, skály, palmy a ostatní přírodní dominanty, které budou na fotkách vypadat nádherně. Pokud jsou svatební šaty koupené, doporučujeme také takzvané „Zničení šatů“. Jedná se o focení, při kterém se novomanželé různým způsobem zbavují svatebních šatů. Jednou z možností je například focení ve vodě, lezení po stromech, nebo obarvení šatů různými barvami.