Váš svatební den se blíží, nervy máte na pochodu, ale udělala byste cokoliv, abyste byla ve svůj velký den ještě krásnější. Je načase se podívat na nejčastější kosmetické chyby mnoha nevěst. Chodíte na kosmetiku, na manikúru, na masáže, necháváte si depilovat každou myslitelnou část těla… A to je v pořádku. Poznačte si ale seznam věcí, které určitě nedělat:

Tip 1: Neměňte účes

Rozhodně není dobrý nápad několik dní před svatbou radikálně měnit střih ani barvu vlasů. Vaše vlasy si na nový střih musejí nějakou dobu zvykat a vypadaly by ve svatební den nepřirozeně. Pokud bude navíc změna účesu momentální rozhodnutí, může se stát, že se vám účes nebude líbit a nebudete se na svatbě cítit dobře. Úplně nejdůležitější důvod proč zůstat taková jaká jste, je ale váš nastávající. Přeci jen, pokud vás zná jako dlouhovlasou blondýnku, nechce před oltářem potkat krátkovlasou zrzku.

TOP svatební účesy: Drdoly a zapletené vlasyČtěte také: TOP svatební účesy: Drdoly a zapletené vlasy

Tip 2: Zapomeňte na solárko

Ano, je pravda, že bílé šaty mohou způsobit že budete vypadat víc bledě, než jste zvyklá, ale přesto neopakujte chyby některých nevěst a nechoďte do solária alespoň dva týdny před svatbou. Solárium totiž zanechává na pleti nehezký oranžový nádech, což ještě více vynikne na svatebních fotkách. Místo toho jděte na procházku na čerstvém vzduchu, kde můžete nachytat přirozené množství bronzu přírodní cestou. Ve svatební den pak není problém nedostatek barvy dohnat o něco větším množstvím tvářenky, abyste si nepřipadala tak bledá.

Otlačené spodní prádlo nemá styl - sundejte ho s předstihem.

Tip 3: Pozor na otlačené prádlo

Předtím než si oblečete své vysněné svatební šaty, měla byste si  dát pozor na těsné oblečení. Zkuste to vydržet bez podprsenky, nebo si oblečte nějakou vytahanou, jinak se vám na ramenou a zádech budou rýsovat nehezké otlačeniny. Ideální by bylo, kdybyste se mohla převléknout ze županu rovnou do svatebních šatů. Neměla byste starosti s liniemi po prádle a zároveň byste se nemusela bát o svatební líčení a účes.

Tip 4: Šetřete s leskem

I když jste zvyklá na lesklý make-up, pro váš svatební den zvolte raději matnější. Celý den budete středem pozornosti a bude na vás mířit mnoho objektivů a všechny kosmetické chyby budou hodně vidět. Každá fotka s bleskem však zvýrazní jemný lesk v líčení a mohla byste na výsledných snímcích vypadat zpoceně. Snažte se tedy nanést blýskavá líčidla pouze tam, kde vám nezdeformují obličej. Vizážisté radí použít trochu lesku pouze na vrchní část lícních kostí, aby váš obličej vypadal plastičtější. Dále můžete použít malé množství lesku na střed rtů ale to je vše. Rozhodně zapomeňte na blýskavé pudry přes celý obličej.

Tip 5: Vypadejte klasicky

Když si prohlédnete svatební fotky a uvidíte trvalou a modré oční stíny až k obočí, hned vám bude jasné, že se svatba konala v osmdesátých letech. Svatební líčení by mělo působit zdáním nadčasovosti a modernosti v každé době. Mělo by podtrhovat nevěstiny přirozené rysy, ale samo o sobě být skoro neviditelné. Pokud už se rozhodnete pro výrazný prvek jako například rudé rty, nebo černou tekutou linku, zvýrazněte pouze jednu část obličeje a ostatní nechte v neutrálních barvách. Celkově se snažte vypadat tak, aby za několik let nemohl nikdo líčení zařadit do určitého časového období.

Přirozený make-up pro váš svatební denČtěte také: Přirozený make-up pro váš svatební den