Jak jistě víte, jednou ze svatebních tradic a zvyků je rozlučka se svobodou. Koná se před svatebou a hlavním důvodem je uvolnění a pobavení před velkým dnem a také prolomení ledu mezi klíčovými lidmi. Pokud zrovna přemýšlíte, co připravíte nevěstě za rozlučku se svobodou, pak pro vás máme pár tipů, které si zaručeně užijete!

dámská rozlučka se svobodou

Kdo organizuje rozlučku se svobodou a jak probíhá?

Za rozlučkou obvykle stojí družičky nebo svědkyně, které připravují překvapení pro budoucí nevěstu. Vyberou místo konání a také vymyslí různé zábavné hry na rozlučku se svobodou, které rozproudí večer a pomohou se trošku uvolnit. Nejčastěji probíhá rozlučka nevěsty a ženicha zvlášť, ale ani společný večer, takzvaná svíca, není vyloučen.

Rozlučka se svobodou pro nevěstu

Před samotnou rozlučkou je důležité, aby nevěsta nejprve seznámila, či jinak spojila všechny zúčastněné družičky a svědkyni. Pak už jim nic nebrání ke spřádání tajné akce a vymyslení překvapení pro nevěstu.

Každá budoucí nevěsta by měla obdržet od týmu družiček určitou věc, která ostatním na první pohled sdělí, že ona je ta vyvolená! Můžete jí koupit nebo nechat potisknout například tričko, tílko, župánek, pořídit korunku nebo šerpu – fantazii se meze nekladou a nyní už na internetu seženete opravdu spoustu předmětů, které jsou určeny přímo na rozlučku. Nám se například líbí společné dočasné tetování pro družičky a nevěstu. Je to decentní a hodí se přesně pro ten typ nevěsty, která nechce být až tolik na očích.

župany pro družičky a nevěstu

Aktivity na rozlučku se svobodou pro nevěstu

Ať už byste rádi naplánovali akčnější program nebo poklidný večer s drinkem v ruce, jsme si jisti, že z našeho seznamu vám padne do oka hned několik aktivit. Vybrali jsme ty nejoblíbenější tipy na rozlučku se svobodou pro nevěstu, se kterými si užijete tento den jak se patří!

Míchání drinků

Vyrazte do baru nebo si udělejte barmanský večer u vás doma! Podle receptu si namíchejte oblíbený drink nebo uspořádejte soutěž, kdo z ingrediencí vytvoří nejlepší koktejl!

dámská rozlučka se svobodou

Bowling

Profíci nebo amatéři, u této hry si všechny užijete spoustu legrace! Zajděte si na bowling a pak se občerstvěte v nedaleké restauraci.

Degustace vín

Máte rádi víno? Zajděte si na degustaci vín do sklípku nebo si pozvěte vinaře i domů. Jen pozor, ať těch vzorků pro začátek neochutnáte příliš. Noc bude jistě ještě mladá!

5 nejoblíbenějších sexy her na rozlučku se svobodou pro nevěstuČtěte také: 5 nejoblíbenějších sexy her na rozlučku se svobodou pro nevěstu

Víkend u vody a jízda na raftu

Stany do auta a hurá na vodu! Je vhodné, aby z party družiček někdo vodu sjížděl, aby ostatním ukázal, co a jak. Můžete si dokonce najmout zkušeného instruktora, který se o vás postará a vše vysvětlí do detailu. Tato aktivita je plná adrenalinu, ale také zábavy!

skupina žen v přírodě

Laser Game

Že jsou střílečky jen pro chlapy? Kdepak! Oblečte si vesty, tmavé oblečení a směle do toho! Zažijete něco netradičního, vyzkoušíte pozornost a budete bojovat o to, kdo bude mít z týmu nejvíce bodů.

Úniková hra

Únikových her je čím dál více. Na výběr je z několika variant, určitě si vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Společnými silami se vydáte vstříc dobrodružství, kde se budete snažit vyřešit různé hádanky. Je to velmi zábavná hra, ze které si odnesete krásnou vzpomínku.

sweet bar na rozlučce

Wellness víkend

Pokud vás na akční aktivity moc neužije, co takhle víkend, kde si odpočinete? Zajeďte si na víkend do wellness hotelu, kde se o vás postarají. Můžete si zajít na masáže, do sauny, zaplavat si v bazénu a večer si zajít do baru na drink.

Projížďka limuzínou a diskotéka

Klasickou a nejvíce využívanou atrakcí na rozlučce se svobodou, je limuzína, která vás doveze až ke klubu. Pokud si na ni brousíte zuby, porozhlédněte se po internetu, kdo v okolí limuzínu pronajímá, nakupte šampaňské a udělejte si okružní jízdu!

Rozlučka se svobodou pro ženichaČtěte také: Rozlučka se svobodou pro ženicha