Jednou ze svatebních tradic a zvyků je bezesporu rozlučka se svobodou, která se koná před svatbou. Převážně se koná proto, aby se nevěsta i ženich uvolnili a užili si společné chvíle s přáteli. Jestli chcete rozlučku se svobodou alias Svícu uspořádat společně, pak pro vás máme pár tipů!

Společná rozlučka se svobodou mezi přáteli

Co je to Svíca?

Slyšíte tento pojem poprvé? Nevadí, prozradíme vám, o co jde. Dříve se Svíca pořádala, především na vesnicích, jako oslava loučení se svobodou nevěsty a ženicha. U nás je zvykem, slavit tyto rozlučky zvlášť, avšak Svíca dovoluje rozlučku společnou. Zároveň se také počítá s tím, že bude finančně méně náročná, než kdyby se uspořádaly rozlučky zvlášť. Líbí se vám tato představa? Pak čtěte dál!

Rozlučka se svobodou pro ženichaČtěte také: Rozlučka se svobodou pro ženicha

Jak uspořádat Svícu?

Nejprve si s partnerem sedněte, nalijte si klidně skleničku vína a popřemýšlejte nad seznamem pozvaných lidí. Můžou to být společní přátelé, popřípadě rodina. Pozvěte toho, koho máte rádi a raději se vyhněte těm, kdo se pokaždé snaží vyvolat konflikt. Stejně tak, pokud se s někým z partnerových přátel příliš nemusíte, svěřte se mu, zda ho zvát nebo ne. Jestli je ale pro vašeho partnera tento člověk důležitý a rád by ho tam měl, možná stojí za to situaci přehodnotit a udělat výjimku.

Svícu, tedy společnou rozlučku se svobodou, můžete uspořádat klidně na své zahradě, v restauraci nebo si pronajměte na jeden den sál. Myslete na to, že je potřeba mít dostatek prostoru i na taneční parket, přeci jen je to oslava, loučení se svobodou, a k ní zkrátka tanec patří.

Rozlučka se svobodou u bazénu

5 nejoblíbenějších sexy her na rozlučku se svobodou pro nevěstuČtěte také: 5 nejoblíbenějších sexy her na rozlučku se svobodou pro nevěstu

Občerstvení si můžete, v případě restaurace, domluvit předem, ale pokud se rozhodnete využít vaši zahrádku nebo sál, vezměte košíky do ruky a hurá na nákupy! Vhodné jsou například bečky piva, víno, nealko a pokud můžeme doporučit, řekněte pozvaným hostům, aby si donesli tvrdý alkohol, jaký jim nejvíc chutná, s sebou. Nikoho to neurazí a může na oslavě pít svůj oblíbený drink. Nasmažte řízky, uvařte guláš s chlebem, udělejte jednohubky, přidejte slané tyčinky a brambůrky a párty může začít!

Alkohol na rozlučce se svobodou

Jak dlouho před svatbou uspořádat rozlučku se svobodou?

Dříve se společná rozlučka se svobodou pořádala pouhý den před svatbou, dnes už tomu tak ale není. A je to rozhodně dobře, protože pokud oslavu přeženete, druhý den na svatbě rozhodně nebudete vypadat ukázkově. Nechte si na ni (i na „zotavení“) raději čas. 🙂 Doporučujeme společnou rozlučku uspořádat přibližně 14 dní před svatbou.

Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarmaČtěte také: Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarma