Datum svatby vaší kamarádky se blíží a vy ještě stále nevíte, jaký svatební dar pro ni vybrat? Nevadí! Zde vám nabízíme několik rad a tipů jak vybrat svatební dar a být originální.

Tradiční svatební dárky do domácnosti.

Klasika, klasika, klasika

Pokud doopravdy znáte svoje kamarády a víte po čem touží, s výběrem svatebního daru pravděpodobně nebudete mít problém. Nejčastějšími svatebními dary bývají různé spotřebiče do společné domácnosti, jídelní soupravy či sady skleniček. Abyste si však byli jistí, že nebudou ve skřínce zapadat prachem, je vhodné dobře znát vkus novomanželů a vědět, co se jim líbí. Nebojte se jich na to i zeptat, každá budoucí nevěsta či ženich určitě ocení váš zájem. Přinejmenším vy budete mít jistotu, že se vaším darem budou hrdě pyšnit při každé příležitosti a novomanželé budou mít o starost méně při zařizování domácnosti.

Jak se obléct na svatbu jako hostČtěte také: Jak se obléct na svatbu jako host

Darujte dárkové poukazy nebo vouchery.

Finanční injekce trochu jinak!

Další možností jak pojmout svatební dar, je přispět novomanželům na začátek jejich společného života jistou finanční částkou. V případě, že opravdu nevíte, co by se jim mohlo líbit, je to zaručeně ten nejlepší způsob jak předejít nepříjemným situacím. I tady však využijte svou kreativitu a buďte originální! Je hned několik způsobů jak darovat peníze, aby to nebyly jenom peníze. Velice populární jsou například dárkové poukázky nebo dárkové karty, které v současnosti nabízí asi každý obchodní řetězec s nábytkem, elektronikou, či jinými produkty. Takže pokud víte, kde mají mladomanželé vyhlédnutou sedací soupravu do nového bytu, můžete jim darovat finanční příspěvek právě ve formě dárkové poukázky ve výši dle vašeho uvážení. Stejnou formou můžete darovat třeba i dovolenou či svatební cestu.

Když dávat peníze jako svatební dar, tak netradičně.

Darujte peníze vtipně a netradičně

Pokud jste přece jen rozhodnutí potěšit nevěstu a ženicha finanční injekcí ve formě peněz, rozhodně to nemusí být jen pár bankovek zalepených v obálce. Tvořivosti se meze nekladou, proto zkuste bankovky přeskládat do různých tvarů, třeba do srdce, domečku či kytice. Nebo je můžete darovat ve formě „stromu bohatství“, na kterém rostou peněžní listy, či jako květ s lupeny z bankovek. Jedním ze způsobů může být taky svatební dort či šaty pro nevěstu vyskládané z papírových bankovek či mincí. Záleží pouze na vaší představivosti a kreativitě.

Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daruČtěte také: Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daru


Darujte novomanželům společný zážitek.

Originální dárky!

Není nic lepšího než pocit, že váš dárek udělal upřímnou radost svým majitelům. A co se v dnešní době cení mnohem více než materiální dárky, jsou zážitky. Darujte svým blízkým zážitek a uvidíte, že ten pocit je k nezaplacení!  Let balonem, bungee jumping nebo seskok padákem – pokud patří mezi přívržence extrémních sportů, tak proč ne? Nebo radši čtou? Objednejte jim předplatné jejich oblíbeného časopisu. Nebo jim zakupte lístek na koncert oblíbeného zpěváka, skupiny, či jinou kulturní akci. Možností je mnoho, stačí se jen ptát, naslouchat a mít oči otevřené! U každého daru však platí pravidlo, že ho nekupujete pro sebe, ale pro někoho jiného. Proto se neraďte svými vlastními touhami, ale touhami těch, které chcete obdarovat. A pokud se vám to podaří, budete spokojení všichni – vy i novomanželé!

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host