Svatba je jedním z nejhezčích dnů ve vašem životě a proto je velice důležité, aby s vámi byli všichni, na nichž vám záleží. Měla byste si však dopředu rozmyslet, jestli slovíčko „všichni“ obsahuje i ty nejmenší. Pokud nemáte v plánu zahrnout do svého svatebního dne děti, měla byste to jasně specifikovat už v pozvánce. Můžete například přidat poznámku „pouze pro dospělé“, nebo vypsat na obálku jména všech, kteří se mají účastnit. Naopak jestli uvítáte účast celé rodiny, napište na pozvánku například „hlídání dětí zajištěno“ nebo „těšíme se na celou rodinu“.

Seznam hostů: Jak zdvořile oznámit hostům, že děti nejsou zvané na vaši svatbuČtěte také: Seznam hostů: Jak zdvořile oznámit hostům, že děti nejsou zvané na vaši svatbu

Plánujte svatbu tak, aby se bavily i děti

V případě, že se rozhodnete pro účast dětí, je to určitě část plánování, která stojí za pozornost. Je jen málo faktorů, které dokáží být stejně nepředvídatelné, jako špunti. Běhají kolem při obřadu, pláčou a polévají stůl džusem, ale na druhou stranu pomáhají vytvářet na svatbě nezapomenutelnou atmosféru.

Děti se na svatbě nesmí nudit

Základní pravidlo, které si opakujte každý den před usnutím je: „Děti se nesmí nudit!“ Určitě se vyplatí zajistit někoho na hlídání. Rodiče si tak budou moci užít svatbu a jejich ratolesti si můžou ve vedlejší místnosti hrát. Obstarejte pro malé hosty například omalovánky, puzzle a plyšáky, nebo domluvte třeba klauna a malování na obličej. Také není od věci zajistit pár matrací, dětskou ohrádku a také nějaké deky, kdyby si některé z nich chtělo odpočinout.

Dětské svatební menu je základem spokojenosti malých hostů

I na svatební hostině je spokojenost dětí důležitá. Určitě si umíte představit ten horor, kdyby po sobě najednou začaly házet špenátem, nebo plivat kaviár. Domluvte proto dětské menu z oblíbených jídel jako jsou hranolky, nebo zmrzlina. Navíc dětské porce vám pomohou snížit náklady na osobu. Můžete také na hostinu umístit speciální stůl s bonbóny, nebo třeba bublifuky.

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host

Problémy řeší rodiče, ne ženich s nevěstou

Kdyby přeci jen nastal nějaký problém, nezapomínejte, že to nejsou vaše děti. Klidně požádejte hosty, aby se o své dítě postarali, a všechno proběhne hladce. Pár drobných kompromisů určitě bude stát za to, že uvidíte malou holčičku v bílých šatech, jak rozhazuje při obřadu květiny, nebo malého chlapce v obleku s polštářkem na prstýnky, nemyslíte?

5 nezapomenutelných příjezdů na svatební obřadČtěte také: 5 nezapomenutelných příjezdů na svatební obřad