Toužíte po svatbě, kterou jen tak někdo nemá? Udělat si to po svém, trošku jinak a originálně a přitom zachovat tradice? Co takhle svatba v noci? Romantický obřad pod širým nebem, pod hvězdami a za svitu světýlek a svíček v lucernách. Že to zní až moc krásně? Dnes vám ukážeme, že i takovou svatbu můžete snadno a bez stresu naplánovat.

Svatební polibek za svitu prskavek

Pospěte si bez výčitek

Znáte to, při klasickém obřadu kolem poledne je honička hned od rána. Nevěsta musí často vstávat brzy, aby se stihla nalíčit, aby ji kadeřnice vytvořila ten nejkrásnější účes, družičky pomohly do šatů… tohle vyžaduje spoustu času. A mnohdy je strach z nevydařeného dne tak velký, že samotní novomanželé nemůžou dlouho usnout noc předtím. Při večerním obřadu tento stres odpadá. Tedy alespoň z brzkého vstávání. Hezky si vypněte budík! Přispěte si, nechte si donést snídani do postele, pokud je to možné a doporučujeme jen tak chvíli v posteli lebedit.

Nejkrásnější texty na svatební oznámení, které musíte vidět!Čtěte také: Nejkrásnější texty na svatební oznámení, které musíte vidět!

Svatba večer přináší netradiční zážitek pro vás i hosty

Klasický svatební den začíná už ráno. Hosté se sjíždějí k nevěstě, poté následuje obřad, přesun na hostinu a slavnostní oběd, odpoledne kafe, dort, pár her, večer raut a zábava až do rána. Není divu, že některé hosty celodenní oslava sňatku může unavit. V tom je výhoda večerní svatby. Hosté mohou dorazit klidně odpoledne.

Večerní svatba

Společně si můžete uspořádat třeba piknik, ugrilovat si něco dobrého, zahrát si nějakou venkovní hru a svatební obřad nechat jako hřeb celého večera. Na ten se hosté budou celý den těšit a bude to pro ně i pro vás nezapomenutelný zážitek. Po obřadu se přesunete na raut a zábava může začít! Nemusíte ani vynechat svatební tradice, ke kterým patří házení kytice nebo společné krájení dortu. Stačí si to jen naplánovat.

Párty stan

Zkuste to jinak, je to váš den

Svatba by měla být plná krásných okamžiků, nejen pro vás, ale také pro hosty, plná dobrého jídla, povídání si, radosti a veselé nálady. Neměli byste se stresovat z brzkého vstávání kvůli obřadu v poledne. Představte si také, že v hlavní sezóně v létě je přes poledne šílené teplo a někdo ho nemusí snášet. Při večerní svatbě je počasí přeci jen o něco přípustnější a navíc hosté nebudou po celém dni na sluníčku unavení, zatímco by to měli rozjíždět na tanečním parketu.

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host

svatba večer

Všechna světýlka sem!

Co vytvoří dokonalou romantickou atmosféru víc, než světlo ze světýlek a luceren? Pokud to s noční svatbou myslíte skutečně vážně, pak si připravte pořádnou zásobu! Led světýlka, řetězy se žárovkami, lucerny, led svíčky a nezapomeňte ani na čajové svíčky. Jistě se budou hodit. Hezky ozdobte cestu k oltáři například pomocí čajových svíček v zavařovačkách nebo pomocí loučí, oltář obalte světýlky a lucerny použijte u rautu. Zaručujeme vám, že takovou romantiku pod širým nebem ještě hosté nezažili!

noční svatba

Ať už zvolíte svatbu přes den, nebo večer, nezapomínejte, že je to především váš den. Nedejte na řeči ostatních a udělejte si to tak, jak se to bude líbit vám. Určitě to bude jako z pohádky!