Pokud právě začínáte s plánováním svatby a na pořadu dne je výběr svatebního oznámení a zvolení správného textu nebo citátu, pak jste tu na správném místě. Na internetu narazíte na spoustu krásně graficky zpracovaných svatebních oznámení, až se vám z té záplavy možná i zatočí hlava a po několika hodinách hledání zaklapnete svůj notebook a zjistíte, že jste vlastně nic nevybrali. Nebudeme vám lhát, i to se může stát. Zkuste se zhluboka nadechnout, nalít si kafe, naservírovat si něco sladkého na talířek a pohodlně se usadit. My vám s tím výběrem malinko pomůžeme a na konci už se vám možná jedno vysněné svatební oznámení bude v hlavě rýsovat!

Romantické svatební oznámení

Nejprve se vrhneme na vzhled svatebního oznámení. Zkuste se zamyslet nad těmito otázkami: V jakém stylu bude naše svatba? Co všechno chceme našim hostům oznámit? Pokud nemáte ještě tak úplně jasno, v jakém stylu by měla být vaše svatba, bude se vám hůř vymýšlet i oznámení. Mělo by totiž o stylu vypovídat a když se zamyslíte, je to vůbec to první, s čím se váš host seznámí. Pokud budete mít svatbu elegantní se zlatými prvky, pak by jí mělo odpovídat i oznámení. Nebo snad bude rustikální, s kraječkami a jutou? To vše se dá zakomponovat a graficky vyšperkovat. Podtrženo sečteno, svatební oznámení by mělo svým vzhledem doprovázet celou svatbu.

Inspirace na originální svatební oznámeníČtěte také: Inspirace na originální svatební oznámení

Texty na svatební oznámení

Výborně, ve vzhledu bychom měli jasno. Co teď? Na řadu přichází text. I to je trochu oříšek a ne vždy se partneři hned shodnou. Citát nebo raději něco vtipného? Nebo kombinace obojího? My jsme vypátrali ty nejkrásnější svatební texty, které vám ve výběru pomůžou. Inspirujte se, zasněte se a třeba vám do nosu cvrnkne ten pravý!

Květinové svatební oznámení

Citáty pro zamilované

“Milovat neznamená hledět jeden do druhého, ale pohlížet společně jedním směrem.” Antoine de Saint-Exupéry

“Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým.” Henri Fréderic Amiel

“„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“ Romain Rolland

„Kapka lásky je víc než vodopád zlata.“ Friedrich Von Bodenstedt

„Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“ John Lennon

„Jsme dva, dva na všechno, na lásku, život, na boj i bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život a na smrt – DVA!“ Karel Čapek

„V životě je možné potkat se tisíckrát a nenajít… a potkat se jednou a najít se navždy.“  Johann Wolfgang von Goethe

„Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe.“ John Lennon

„Láska je štěstí, které si vzájemně dáváme.“ Antoine de Saint-Exupéry

Jak ušetřit na svatebním oznámeníČtěte také: Jak ušetřit na svatebním oznámení

Texty pro vtipálky

Od (datum, čas) v tom lítáme spolu. Na náš společný start se můžete přijít podívat do (místo).

Murphyho zákon: „Míra stupidity vašeho konání je přímo úměrná počtu lidí, kteří vás při tom pozorují“.  Přijďte se na nás podívat (místo, datum, čas), těšíme se na Vás!

Rodino, přátelé a blízcí, dovolujeme si vám oznámit, že čas testů je u konce. (Datum, čas a místo) přepínáme na normální režim a budeme rádi, budete-li u toho!

Už máme společnou půjčku, adresu i kočku… od (datum, čas) budeme mít i společné příjmení. Přijďte (místo) a oslavte to s námi.

Navzdory dobře míněným radám starších jsme se rozhodli vyměnit výhody svobodného života za radosti manželství a to (datum, místo a čas).

(Jména snoubenců) Vám oznamují, že již nevydrželi všechny ty neustálé dotazy a konečně do toho po těch letech praští. Přijďte to s námi oslavit (datum, místo, čas)

Svobodu už známe, teď si chceme vyzkoušet manželství. Budeme rádi, když budete našimi hosty (datum, čas a místo).

Dostali jsme chuť na svatební dort a tak jsme se rozhodli, že se (datum, čas a místo) vezmeme. Přijďte ochutnat!

Seznam hostů: Jak zdvořile oznámit hostům, že děti nejsou zvané na vaši svatbuČtěte také: Seznam hostů: Jak zdvořile oznámit hostům, že děti nejsou zvané na vaši svatbu

Pro milovníky klasiky

X a Y vykročí na společnou cestu životem dne … v … hodin … na … v …

X a Y oznamují všemu světu jednu prostou krásnou větu: „Budeme se brát“ dne … v … hodin … v …

X a Y oznamují, že se poprvé podepíší společným jménem dne … v … hodin … v …

Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daruČtěte také: Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daru

Máte i vy svůj oblíbený text, který vám utkvěl v paměti? Podělte se s námi o něj do komentáře.

Hravé svatební oznámení s puntíky