Svatební oznámení je něco jako profilový obrázek na seznamovací stránce: první dojem uděláte jen jednou! Pamatujte na to, že i oznámení by mělo určitým způsobem vyjadřovat, v jakém duchu se celá svatba ponese. Dnes se podíváme na to, co by oznámení mělo vlastně obsahovat a co do něj raději nepsat.

svatební oznámení

Co by nemělo chybět

  • jména a příjmení snoubenců
  • datum a čas svatebního obřadu
  • místo, kde budete oddáni
  • adresy snoubenců

Na svatebním oznámení můžete zvolit výraznější jména a například adresy už napsat klasickým textem. Pokud si budete oznámení tvořit sami, pak střídejte pouze dva fonty, ať nepůsobí přeplácaně. Budete-li mít svatební webovky, pak můžete adresy z oznámení vynechat a jméno webové stránky do oznámení připsat.

Jak ušetřit na svatebním oznámeníČtěte také: Jak ušetřit na svatebním oznámení

Romantické svatební oznámení

Na obálku

Jméno a příjmení pozvaných hostů

Tato informace je velmi důležitá, pokud plánujete pozvat pouze některé členy domácnosti. Například, když se rozhodnete pro svatbu bez dětí. Na obálce buďte co nejkonkrétnější, ať nedojde k faux paus. Např. Pan a paní Novákovi.

Jméno hosta a plus jeden

Pokud znáte jméno hostova doprovodu, platí to stejné, jako v předchozím odstavci. Pokud však jeho jméno neznáte, zkuste zapátrat nebo se poptat. Když ani tak nebudete znát jméno, pak postačí, když na obálku uvedete např. Pan Jan Novák a host.

Inspirace na originální svatební oznámeníČtěte také: Inspirace na originální svatební oznámení

svatební oznámení

Co se ještě hodí

Odpovědní kartička

K samotnému svatebnímu oznámení můžete přidat ještě malou odpovědní kartičku a obálku se známkou. Na ni by hosté měli uvést, zda se zúčastní nebo ne a zaslat vám odpověď na vaši adresu. Pokud nechcete přikládat kartičku k oznámení, je dobré, když uvedete alespoň datum, do kdy si přejete znát odpověď. Přeci jen potřebujete znát přesný počet hostů dopředu, aby vše klapalo jako hodinky!

Mapa

Chcete to hostům co nejvíc ulehčit? Nechte vytisknout malou mapku s místem obřadu a hostiny, ať si můžou dopředu nastudovat trasu. Vyhnete se tak zmatkům těsně před obřadem.

Výběr jídla

Máte v plánu několik druhů jídel? Ale co když máte v rodině vegetariány, vegany či alergiky? Vytvořte jednoduchou kartičku, kde zaznamenáte několik jídel, aby si dopředu vybrali. Ulehčíte si tak sestavení jídelníčku. Kartičku pak, stejně jako u odpovědní, můžou vložit do obálky a zaslat vám ji.

Vlastní razítko

Nechte si vyrobit vlastní razítko se jmény a otiskněte jej na obálku. Bude mít šmrnc! Navíc takové razítko využijete jistě při dalších dekoracích na svatbě.

Svatební dary

Máte konkrétní seznam darů, které preferujete nebo je naopak vůbec nechcete a raději byste peněžní příspěvek? Dejte to hostům vědět dopředu. Stačí krátká větička nebo vtipná citace. Inspiraci najdete zde:

Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daruČtěte také: Texty a básničky ke svatebnímu oznámení: Jak si říct o peníze místo svatebního daru

Co na svatebním oznámení raději vynechat

Telefonní číslo

Pokud zvolíte variantu s odpovědí zaslanou poštou, pak už telefonní číslo neuvádějte. Vyhnete se tak možná případným dotazům. Budete-li mít svatební webové stránky, můžete napsat veškeré informace tam.

Svatební hashtag

Napadlo vás, že si vytvoříte vlastní instagramový hashtag a hosté tak budou moci přidávat fotky na jedno místo? Skvěle! Raději si ho ale schovejte až na hostinu, mohlo by to svatebnímu oznámení lehce snížit formální úroveň.