Sníte o krásné sněhobílé krajině, vůni jehličí ve vzduchu a pohádkové svatbě s tím nejkrásnějším výhledem na zasněžené pahorky? Pak proměňte svůj sen ve skutečnost a pusťte se do plánování. Prozradíme vám, jak uspořádat romantickou zimní svatbu, kterou si budou všichni pamatovat ještě za několik desítek let.

pánská zimní korsáž

Svatba v zimě má několik výhod

Jak jistě víte, nejčastěji volí lidé pro svůj svatební den letní měsíce, proto se nemusíte bát, že propuknou velké boje o volné zimní termíny. Fotografové, vizážistky i jiní dodavatelé budou mít na vás více času a nebudete mít s jejich rezervací takové problémy. V letních měsících je totiž o ty nejoblíbenější velký zájem. To stejné platí i o vhodných destinacích. V zimě spousta obchodníků také nabízí nižší cenu, jelikož se jedná o svatbu mimo sezónu. Navíc chlad a sníh za okny svádí k pohodlí a tulení na gauči s horkým nápojem v ruce a k příjemné klidné atmosféře, uvidíte, že zimní svatbou potěšíte i své blízké.

Fotoeditoriál Vášnivá zimní svatba očima floristky RomanyČtěte také: Fotoeditoriál Vášnivá zimní svatba očima floristky Romany

Co si obléct na zimní svatbu?

Pokud si vyberete destinaci, která je v zimě pohádkově zasněžená, počítejte s opravdu chladným počasím. Pro tyto účely se hodí dlouhé svatební šaty, přes které si můžete přehodit bolerko, sako nebo kabátek z kožíšku. Vhodné jsou také šaty s dlouhými rukávy. Doporučujeme se předem poradit v salonu nebo u švadleny, tam vám jistě doporučí ten správný materiál. Myslete také na šaty na převlečení, po svatebním focení venku se může stát, že vlečka nebo spodnička budou lehce promočené, tak ať se po příchodu můžete převléci do suchého.

zimní svatba

Svatební barvy vhodné pro zimní svatbu

Uzpůsobte výzdobu prostředí, ve kterém se bude svatba odehrávat a vsaďte klidně i na vánoční barvy. Skvěle se bude hodit zlatá nebo stříbrná, doplněná o bílou a červenou. Větvičky, šišky, jeřabiny a granátová jablka poslouží zase jako krásná dekorace.

Svatební šaty pro rok 2021, které ovládnou příští svatební sezónuČtěte také: Svatební šaty pro rok 2021, které ovládnou příští svatební sezónu

Pohádkové ántré

Chcete na svatební hosty skutečně zapůsobit? Co takhle přijet v kočáře taženým koňmi, nebo ještě lépe, na saních jako Nastěnka a Ivánek z Mrazíka? Na takový romantický příjezd nikdo z hostů dlouho nezapomene. Předem se ujistěte, že v blízkosti konání obřadu je možnost takového pronájmu, případně se zkuste zeptat přímo na místě, jistě vám poradí, na koho se obrátit.

Vyberte si takové místo, kde je obvykle v čas svatby krásná sněhová nadílka. Romantickou atmosféru podtrhne zámecké prostředí nebo moderní stodola s prosklenými okny, ze kterých bude ten nejkrásnější výhled.