V těchto zvláštních a nejistých časech se řada nevěst rozhodla pro odložení svatby na příští svatební sezónu. Pokud jste mezi nimi i vy a ještě stále nemáte jasno v tom, jaké svatební šaty zvolíte, pak se můžete zasnít do trendů pro rok 2021. A že to budou samé originální kousky! Pohodlně se usaďte, přehoďte přes sebe deku a s dezertem na talířku se začtěte do našeho dnešního článku.

Krátké svatební šaty

Pokud se vám nelíbí představa dlouhých šatů, chystáte svatbu v nejparnějších dnech, nebo jen chcete ukázat své nové stylové lodičky, pak je tento trend pro vás jako stvořený. Je to sice netradiční varianta, ale pokud zvolíte skutečně nápadité a k tomu ještě ty nejkrásnější lodičky, co vám cvrnknou do nosu, pak jistě ve svatební den zazáříte. Tento styl se hodí nejen na svatební obřad, ale skvěle bude vypadat i na rozlučce se svobodou.

krátké svatební šaty

Jak na levné svatební šaty a jak radši neČtěte také: Jak na levné svatební šaty a jak radši ne

Svatební šaty s pelerínou

Nemáte rádi odhalená ramena, ale šaty s dlouhým rukávem nechcete? Co takhle zkusit svatební šaty s pelerínou? Jedná se o velmi elegantní kousek, který se hodí ke splývavým a jednoduchým šatům. Během chvilky je povýšíte na úplně jinou úroveň! Zde vám také odpadá nošení závoje, jelikož pelerína je dlouhá a často přesahuje sukni a závoj jako takový by celý vzhled jen rušil. Zaručujeme vám, že pokud se rozhodnete pro tento trend, vypadnou ostatním hostům oči z důlků!

svatební šaty s pelerínou

Svatební šaty s balónovými rukávy

Pokud chcete něčím skutečně zaujmout, něčím netradičním, pak vsaďte na balónové rukávy. Tento trend jsme mohli vidět v osmdesátých a devadesátých letech, především u princezny Diany. O čtyřicet let se tato móda však vrátila na přehlídková mola a řada světových návrhářů se jí nechala opět inspirovat. Vybírat můžete mezi nabíranými rameny nebo balónovým rukávem.

Jelikož je tento detail na svatebních šatech velmi výrazný, zbytek doplňků doporučujeme volit v jednoduchém stylu. Pokud byste se v nich necítila celý den, je zde možnost odnímatelných rukávů a proměnit tak své svatební šaty v minimalistickou verzi.

šaty s balónovými rukávy

Šaty s jiskrou

Zatímco v minulých letech se svatební šaty objevovaly i v metalických odstínech a zářily na sto honů, v příštím roce návrháři zvolili decentnější, ale přesto elegantní prvek. Na scénu přichází třpytivé tyly, glitrykorálky, které budou třešničkou na dortu jak krajkových šatů, tak i klasických s tylovou sukní. Skvěle se tento trend bude vyjímat u večerních svateb, kde poslední paprsky slunce budou dopadat na třpytivé šaty a nevěstu tak promění v éterickou vílu.

Nejoblíbenější svatební doplňky pro ženichaČtěte také: Nejoblíbenější svatební doplňky pro ženicha

Svatební overal

Tato elegantní alternativa šatů je pohodlná, lichotivá a podléhá aktuálním trendům. V roce 2021 bude u tohoto typu vidět celoplošná krajka, odepínací rukávy a důraz bude kladen také na materiál s třpytivým leskem. Kalhoty nebo overal bude slušet jak mladším nevěstám, tak starším, ze kterých udělají elegantní dámu, co má šmrnc!

svatební overal

Čtvercové výstřihy

Ostrý geometrický tvar výstřihu lichotí klíčním kostem a ramenům a stejně jako nabíraná ramena, tak i tento trend se vrací z dřívějších let. K vidění byl především v době renesance a pokud se dobře skombinuje se šaty, bude v nich nevěsta hýřit elegancí a ženskostí. Skvělé na tomto trendu je také to, že se hodí pro jakékoliv šaty – boho krajkové, minimalistické saténové, i trendy s nabíranou sukní.

Nejoblíbenější písně pro svatební obřadČtěte také: Nejoblíbenější písně pro svatební obřad

Na konec nám nezbývá než dodat, že sňatek je symbolem dvou lidí, kteří se rozhodli být si už napořád bok po boku. A je jedno, jestli se tohoto okamžiku zúčastní sto lidí, nebo budou přítomni svědci a nejbližší rodina. Kouzlo svatebního slibu budete mít už navždy uchované uvnitř sebe a to je to nejdůležitější, co vám ani opatření a momentální situace nevezme.