Už jste uvažovala jak ozdobit váš svatební dort? Nechcete kytičky a růžičky, které má většina nevěst, ale zároveň byste ráda šla s dobou a zajímá vás, co je v oblasti svatebních dortů nového? V dnešním článku vám představíme tři krásné, moderní způsoby zdobení, které momentálně bodují po celém světě.

Stínování – efekt „ombré“

Výraz ombré pochází z francouzštiny, kde znamení odstínění. Původně se používal při pletení, když příze přecházela od jedné barvy ke druhé. Dnes se tohoto trendu chopili cukráři a udělali ze stínování nový trend. Představte si několik pater dortu, kde barva plynule přechází od téměř bílé až po vámi vybraný sytý odstín, nebo dokonce z jedné barvy do druhé. Ombré efekt vynikne nejlépe na strukturovaných dortech, kde si cukráři vyhrají s různými volánky, lístečky, nebo jinými plastickými prvky, ale kde kromě stínování zde už není žádné další zdobení.

Vyberte si figurku na dort, která má stylČtěte také: Vyberte si figurku na dort, která má styl


Co takhle dort, který vypadá jako vaše svatební šaty?

Cukráři se často nechávají inspirovat různými prvky vaší svatby. Může to být výrazný vzor na pozvánce, styl šatů družiček, nebo například váš oblíbený sport. V poslední době se ale rozšiřuje móda dortů, které vypadají jako nadýchaná krajka. A to ne ledajaká, ale často přímo krajka, která imituje vzorek svatebních šatů. Nezapomeňte proto při schůzce s cukrářem přinést vzorek látky svatebních šatů, nebo alespoň jejich fotku.Výsledkem bude krásný, elegantní svatební dort.

Objednejte si dokonalý svatební dortČtěte také: Objednejte si dokonalý svatební dort


Zlatá barva není výsadou vánočních svátků

Když se řekne zlatá na svatbu, většina nevěst dává ruce pryč. Přesto se ale právě zlatá stává výsadou profesionálních cukrářů a stále více se objevuje i v odborných časopisech – je totiž neotřelá, moderní a navíc kombinovatelná prakticky s každou jinou barvou. Pokud se rozhodnete pro svatební dort v této metalické barvě, doporučujeme ji použít pouze na některé detaily, aby to nevypadalo jako v pověsti o králi Midasovi – čeho se dotkl, to bylo ze zlata. Pokud se budete držet této rady, už vám nic nebrání svatebním dortem ohromit široké příbuzenstvo.

Svatební dort, který vás nezruinujeČtěte také: Svatební dort, který vás nezruinuje