Když jsme se minulý rok sešly s holkami na pravidelném meetingu, kde probíráme rozdělení úkolů a strategii do budoucna, dohodly jsme se, že dáme magazínu Vše o svatbě tvář a ukážeme vám, kdo za ním stojí. Jako první jsme si posvítily na redaktorku Danku a dozvěděly jsme se spoustu zajímavostí o tom, jak se dostala ke svatbám, co s tím má společného její otec, nebo se kterými svými vlastnostmi není spokojená.

_DSC2437

Tentokrát jsme vyzpovídaly šéfredaktorku Monique. Jako zakladatelka svatebního magazínu Vše o svatbě je služebně nejstarší, ale to vůbec neznamená, že je to nějaká zkostnatělá matróna. Naopak. Stačí jeden večer u vína a podívejte se, co všechno jsme z ní dostaly 🙂 .

Monique

Danka: Jak vznikl samotný nápad založit svatební magazín Vše o svatbě?

Já jsem vždycky chtěla pracovat ve svatební agentuře. Zhruba v patnácti letech jsem si totiž uvědomila, že nechci být zaměstnanec sedící v kanceláři, ale že chci být pánem svého času. Už jako malá jsem si doma vyráběla různé věci z korálků, vystřihovala, šila a pořád něco vylepšovala. Pak jsem viděla film The Wedding Planner s Jenifer Lopez a uvědomila jsem si, že organizování svateb by byla přesně ta práce, která by pro mě vlastně nebyla práce, ale zábava. Od té doby jsem si hledala brigádu ve svatebních agenturách, ale bohužel, nikde nebylo volné místo. Když jsem si stěžovala příteli, poradil mi, abych si tedy založila svatební agenturu sama. Než jsem se ale pustila do organizování svateb, chtěla jsem nasbírat zkušenosti a kontakty ze svatebního průmyslu a zjistit, jak to vlastně chodí. A tak jsem koupila doménu a během asi pěti minut vymyslela název Vše o svatbě. To bylo před 11 lety.

Tereza: Co se od té doby změnilo?

Změnilo se toho hodně, magazín se začal rozšiřovat, takže jsem k sobě přibírala další slečny. Nechtěla jsem mít všechnu tu zodpovědnost jen na sobě a hlavně jsem cítila potřebu svoje nápady, plány a projekty s někým probrat (smích). Na začátku jsme se zaměřily jenom na články pro nevěsty, potom jsme rozšířily působnost i na videa. Před dvěma lety se přidala organizace fotoeditoriálů, a v tuhle chvíli už máme za sebou i několik našich historicky prvních svateb a připravujeme web svatební agentury. Takže se pomalu propracováváme k té  svatební agentuře, ke které jsem chtěla od začátku dostat.

IMG_9987

Tereza: Kde se vidíš za pět let?

Chtěla bych být úspěšná podnikatelka s vlastní firmou, která má vybudované jméno, a to jméno je zárukou kvality. Taky bych se chtěla zbavit nějaké té zodpovědnosti a přenechat ji ostatním. V tuhle chvíli mám totiž trošku problém delegovat. Ale říká se, že uvědomění si problému je prvním krokem k nápravě, tak snad už se někam dostávám (smích).

Tereza: Co tě na práci ve Vše o svatbě baví nejvíc?

Asi ta kreativita, hledání inspirace a nových nápadů. Nejraději dávám dohromady koncepty svateb tak, aby to vypadalo hezky.

www-svatebni-focecni.cz -NAHLED BEZ RETUSE--540

Tereza: A co tě baví nejmíň?

Všechny technické věci – to že fotky jsou moc malé, nebo moc velké, že URL adresa vypadá jinak než má a podobně. To nesnáším, ale k internetovému magazínu bohužel patří i tahle práce.

Danka: Proč svatby?

Protože je to kreativní obor, kde můžu zároveň pracovat s lidmi. Každá nevěsta je jiná, takže to není tak jednoduché jak by se mohlo zdát, ale to je na tom to nejlepší. Je to výzva. Každá žena si svou svatbu plánuje už od dětství, takže je velice důležité její sny splnit bez kompromisů. Ale když se to všechno úsilí a práce ve svatební den spojí a všechno klapne, je to krásný pocit. A to je náš cíl.

20130802IMG_0359

Danka: Jakou nevěstu bys nechtěla za klientku?

Nevadí mi nevěsta, která neví, co chce. Vadí mi ale nevěsta, která by mi do toho chtěla moc mluvit. Nevěsta, která neví, co chce, si nechá poradit a nevěsta, která ví, co chce, mi to řekne a nechá mně pracovat. Nemám ráda, když mi každou půl hodinu někdo volá a říká – zavolej tam, zařiď tohle. Ráda pracuji svým tempem tak, abych si byla jistá, že dohlédnu na každý detail.

Kdo je a co dělá svatební koordinátorkaČtěte také: Kdo je a co dělá svatební koordinátorka

Danka: Co tě první napadne, když se řekne svatba?

Asi svatební dorty. Nevím proč. Pravděpodobně to má něco společného s tím, že jsou krásné, kreativně vytvořené a zároveň výborné. Já jsem na sladké, takže mě ta kombinace uklidňuje. Když mě něco naštve, sednu si k internetu a dívám se na videa svatebních dortů. Takže to je asi to první, co se mi vybaví, když se řekne svatba.

IMG_0041_1

Tereza: Jaký je tvůj styl ve svatbách?

Wow … těžká otázka. Tím, že si prohlížím strašně moc fotek a sleduju různé trendy, tak se můj oblíbený styl každou chvíli mění. Třeba ještě před rokem, kdy jsme připravovali vánoční fotoeditoriál, jsem byla přesvědčená, že chci vánoční svatbu. V tuhle chvíli, kdy už začíná být teplo a blíží se léto, vidím rozkvetlé stromy a svatby pod širým nebem, tak uvažuji, že by se mi líbila i taková svatba. Takže vůbec netuším, jaký je můj styl ve svatbách. Ale ráda bych věřila, že ať ke mně přijde nevěsta s jakýmkoliv stylem svatby, může si být jistá, že její představu vezmu za vlastní a výsledek bude vždycky vkusný a krásný.

Danka: Jaké bys chtěla svatební šaty?

Chtěla bych … sofistikované šaty. To je to slovo (smích). Nechci nic šíleně romantického ani nic šíleně jednoduchého. Chtěla bych svatební šaty, které budou mít „wow efekt“ a zanechají dojem, ale zároveň budou elegantní a ženské. Určitě upnuté a určitě dlouhé, protože nemám ráda krátké sukně. To je všechno, co jsem zatím schopná říct.

AAPh5m9fNa_er9mXF4iTP1svqxnY_q-ee6RRISANkpwMaA

Tereza: Jak si představuješ zásnuby?

Nejdůležitější je pro mě to, aby to bylo nečekané. Nejsem ten typ, který očekává požádání o ruku na Valentýna, na narozeniny, nebo na romantické večeři. Spíš by se mi líbily zásnuby třeba na dovolené, kde ten pár tráví hezký čas, ale zároveň člověk vůbec nepočítá se žádostí o ruku. A rozhodně žádné takové ty americké žádosti ve stylu, že si myslíš, že přítele srazilo auto a pak přijde s prstýnkem a požádá tě o ruku. Takže žádné infarktové stavy ani nic podobného (smích).

IMG_0121

Danka: Co by sis chtěla na svojí svatbě prosadit?

Určitě bych si chtěla prosadit to, jak budu vypadat já. Taky bych chtěla mít hlavní slovo v tom, jaké bude celé vyznění svatby. Třeba kdyby přišel můj nastávající a řekl, že chce svatbu pod vodou, tak by musel jít žádat o ruku jinou. Na detailech ale určitě nelpím, takže o barvě ubrousků se hádat nebudu (smích).