Vaše svatba se blíží a vy ještě nemáte jasno co s makeupem? Máme pro vás make-up tipy, díky kterým budete ve svatební den vypadat jako celebrita. Navíc můžete tyto tipy využít i na každodenní líčení a podtrhnout tak svoje rysy na meeting s kolegy nebo na večerní posezení s přáteli.

jj

MAKEUP TIP 1: Vezměte v potaz klima

Zejména nevěsty, které se vdávají v létě, či mají od přírody mastnější pleť, by se měly, před nanesením make-upu, vyhnout jakýmkoliv mastným krémům. Pomocníky před přípravou, ale i v průběhu svatby, mohou být například obličejové ubrousky, které absorbují přebytečný maz.

MAKEUP TIP 2: Nebuďte bledule

Která nevěsta by nechtěla vypadat ve svatební den přirozeně opálená? Pokud se vám nechce trávit hodiny v soláriu a  po natření samoopalovacího krému se vám dělají fleky, můžete vyzkoušet nástřik opálení, prováděný odbornicemi.  Samotná aplikace trvá do půl hodiny a navíc si můžete sama určit, jak moc opálená chcete být. Nenechávejte ale nic na poslední chvíli a nástřik si běžte vyzkoušet měsíc před svatebním dnem, ať víte, jak na něj vaše pokožka reaguje. Další tipy na věci, kterým se před svatbou určitě vyhnout najdete ve článku Co NEdělat před svatbou.

MAKEUP TIP 3: Nešetřete líčidly

Tím samozřejmě nemyslíme, nalíčit se jako omalovánky. Zvýrazněte líčení, na které jste zvyklá. Berte na vědomí, že videokamera a fotoaparát make-up tlumí, proto musí být pořádně vidět. Nebojte se zvýraznit stíny a nezapomeňte také na zvýraznění tvářenky. Vyhněte se všem třpytivým líčidlům, které odrážejí světlo a na fotografiích pak nevypadají nejlépe.

MAKEUP TIP 4: Použijte primer

Před samotným nanesením make-upu použijte primer, neboli česky podkladovou bázi, díky kterému budete vypadat přirozeněji a nalíčení vydrží déle. Chcete přeci, aby vám make-up vydržel celý den i celou noc. Vybírejte takový, který zároveň hydratuje pokožku, abyste se už v poledne nezačala loupat a nevypadala jako maska.

MAKEUP TIP 5:Štětec nebo houbička

Make-up nanášejte vždy buď plochým štětcem, nebo houbičkou. Nikdy nepoužívejte svoje prsty, protože vám na obličeji mohou vytvořit nehezké mapy. Navíc si můžete na pleť zanést různé bakterie či nečistoty a to zajisté nechcete. Plochý štětec krásně zapracuje make-up do tváře a nebudete působit nepřirozeně. Použijete-li houbičku, nepřejíždějte přes tvář, nýbrž „tečkujte“ do tváře. Docílíte tak přirozeného vzhledu. Konkrétní návod na přirozený makeup najdete ve článku Přirozený make-up pro váš svatební den.

MAKEUP TIP 6: Aby stíny vydržely

Pokud nám mají stíny vydržet co nejdéle, je vhodné, použít dlouhotrvající bázi pod oční stíny. Ta oční okolí krásně zmatní, připraví na aplikaci očních stínů a prodlouží jejich vzhled.

MAKEUP TIP 7: Řekněte sbohem kruhům pod očima

Zde se vyplatí investovat do kvalitních korektorů, které opravdu zakryjí kruhy pod očima a navíc vypadají přirozeně. Nejen, že zakryjí kruhy pod očima, můžete je použít také například na pupínky či zarudnutá místa. Na všechna zarudnutí vyzkoušejte nazelenalý tón korektoru, který červenou barvu „zneutralizuje“.

MAKEUP TIP 8: Obočí potřebuje péči

Obočí je část obličeje, na kterou mnohé ženy zapomínají. Přitom obočí je stejně důležité, jako například oční stíny. Ženy, jež nemají s líčením obočí zkušenosti, či nejsou až tak zručné, ocení gel na obočí, který má aplikátor podobný, jako aplikátor řasenky. Stačí si jen vybrat vhodnou barvu a „nařasenkovat“ si obočí. Pokud máte nepravidelný tvar obočí, který je nutno vyplnit, doporučujeme tužku na obočí, či zkosený štěteček a gel, který ho krásně dokreslí. Mějte ale na paměti, že obočí musí vypadat přirozeně. Méně je někdy více. Profesionálové radí vybírat barvu na obočí o odstín tmavší, než je vaše vlastní.

MAKEUP TIP 9: Řasy jako panenka

Umělé řasy jsou jako stvořené pro událost, jako je svatba. Je to jen jednou za život, tak proč si ji neužít se vší parádou, no ne? Raději se vyhněte drogeriím, kde jsou také k dostání umělé řasy s lepidlem, protože často tak dlouho nevydrží a začnou se odlepovat. Navštivte profesionální obchody s dekorativní kosmetikou a pátrejte po přirozených řasách a kvalitním lepidle. V takových obchodech většinou pracují kvalifikované vizážistky, které vám s výběrem určitě poradí. Nemusíte se jich také bát zeptat na správnou aplikaci. Na internetu naleznete spoustu instruktážních videí, jak umělé řasy nalepit. Nemusíte se jich bát, stanou se krásnou tečkou za celým líčením a na fotkách budete vypadat božsky.

MAKEUP TIP 10: Zabalte si taštičku

Zabalte si do kosmetické taštičky, kterou pracovně nazýváme KPZ pro nevěsty pár nutností, které se vám budou hodit. Tužka na rty, rtěnka, tvářenka, vatové tyčinky, obličejové kapesníčky pohlcující mastnotu a stíny rozhodně nesmí chybět po ruce. Buďte připravená a nic vás nepřekvapí.

Poslední rada na závěr: pokud si na svatební make-up netroufáte, nechejte to raději na zkušené vizážistce a svatební den si jen užívejte.