Zkouška svatebních šatů je jeden z mála svatebních úkolů, na kterou se těší velká většina nevěst. Po prvních několika návštěvách svatebních salonů se ale i tahle radostná záležitost může změnit na otravnou povinnost. Jak je to možné? Většinou za to může některá z následujících chyb.

1) Nesprávná velikost

Jednoduché, že? Ale byly byste překvapené, kolik nevěst si vykračuje k oltáři v nepadnoucích šatech. Podobná kritika zazněla dokonce i směrem k Meghan Markle. Ať už si šaty zkoušíte ve svatebním salonu, nebo necháváte šít, budete je vybírat minimálně několik měsíců před svatbou. Je tedy normální, pokud ještě do svatby plánujete zpevnit postavu, shodit kila z vánočního cukroví nebo konečně vytvarovat ten vosí pas. Ale buďte k sobě upřímná a realisticky zhodnoťte, jakou velikost svatebních šatů potřebujete. Spousta z nich už dnes totiž nemá šněrovačku, ale pouze zip nebo knoflíčky a tam se jen tak nějaký centimetr neschová. A když to naopak s dietou přeženete, je možné, že ztratíte nejen centimetry na stehnech, ale i váš výstřih bude najednou v šatech poněkud ztracený.

Přečtěte si také:

Nektěří kritizovali nepadnoucí šaty Meghan Markle

2) Mimo rozpočet

Nikdy, opakujeme, nikdy si nezkoušejte šaty mimo svůj rozpočet. Je velká pravděpodobnost, že budou zdobenější, propracovanější nebo originálnější než méně luxusní modely. Než se vydáte do salonu, stanovte si mentální finanční hranici, kterou jste za svatební šaty ochotná zaplatit. Rozpočet by měl být takový, že i když bude cena šatů na horní hranici rozpočtu, budete z nich pořád mít dobrý pocit. Cenovou hranici řekněte obsluze salonu hned při příchodu a na dražší modely se ani nedívejte. Nechcete přece večer vysvětlovat snoubenci, že jste použila peníze na DJ a vybrala si za ně více zdobené svatební šaty.

Jak na levné svatební šaty a jak radši neČtěte také: Jak na levné svatební šaty a jak radši ne


Šaty, které si v rozpočtu nemůžete dovolit, si raději ani nezkoušejte

3) Nepraktické detaily

Blížíte se k oltáři uprostřed lesa. V ruce nádhernou kytici lučních květin, ve vlasech věneček a na nohou balerínky. Vstupujete na okraj lesa a chystáte se překročit vyvýšené kořeny, když tu se vaše koleno zasekne o zúžení na sukni ve stylu mořské panny, do vrstev tylu vaší bohaté sukně zamotají větvičky a vy zalapáte po dechu, protože utažený korzet vám nedovolí se zhluboka nadechnout. Noční můra že? A přesně proto je potřeba vybírat svatební šaty nejen tak, aby byly krásné, ale také tak, aby byly praktické pro typ svatby, který plánujete.

Styl šatů by měl sedět k celkovému stylu svatby

4) Příliš mnoho názorů

Výběr svatebních šatů je náročný proces i když přesně víte, co chcete. A když nevíte, mohlo by se zdát, že čím více kamarádek a příbuzných přivedete na zkoušku šatů, tím jednodušší rozhodování bude… jenže často je to právě naopak. 100 lidí, 100 názorů a vy se pravděpodobně budete chtít zavděčit všem a odejdete ze salonu bez šatů. Doporučujeme na zkoušku šatů vzít jednu nebo maximálně dvě nejbližší kamarádky, které znají váš styl a vědí, kdy chválit a kdy taktně upozornit na možná vylepšení.

Jak vybrat svatební oblečení pro maminku nevěsty a ženichaČtěte také: Jak vybrat svatební oblečení pro maminku nevěsty a ženicha