Rádi byste svým hostům poděkovali za účast výslužkou? Výslužka je svatební tradicí od nepaměti, proto by se jí měla věnovat určitá pozornost. Koláčkům a dortům jako svatební výslužky už ale dávno odzvonilo, my jsme pro vás proto zjistili, které dárečky letos na svatbách frčí! Načerpejte inspiraci!

svatební dary

Semínka

Semínka jsou krásným dárkem, který bude tuto velkolepou událost připomínat. Jaká semínka na zasazení zvolíte, je na vás, doporučujeme ale sáhnout po některých, ze kterých vyroste snadno udržovaná rostlinka. Ne všichni hosté budou zdatní pěstitelé a vy určitě nechcete, aby ji zahubili hned v zárodku. Na pytlíčky se semínky pak můžete napsat nápis: Nechte lásku vyrůst. Klidně i datum svatby a vaše jména.

svatební výslužka semínka

Malý sukulent

Podobně jako u semínek, můžete zvolit rostlinku v malém roztomilém květináčku. Ty pak vyskládat někde u východu s cedulkou, že si můžou květináček odnést jako dárek. Sukulenty zvolte buď všechny stejné, nebo od každého něco, hosté si pak sami vyberou, o co chtějí doma pečovat.

Jak na svatbě zdvořile požádat hosty o příspěvek? Známe pár způsobů!Čtěte také: Jak na svatbě zdvořile požádat hosty o příspěvek? Známe pár způsobů!

Domácí sirup/med

Velmi originální svatební výslužkou pro hosty je ručně dělaný výrobek a nejlíp takový, který můžou konzumovat! Kdepak, teď nemyslíme tradiční koláčky, ale lahodný sirup nebo domácí med! Podle sezóny můžete nadělat spoustu sirupu a rozlít do menších sklenic s etiketou. Na etiketu si nechte natisknout vaše iniciály a datum svatby a uvidíte, že hostům vytřete zrak!

svatební výslužka sirup

Nakládané okurky

Může se to zdát trošku zvláštní, dát hostům nakládané okurky, ale zaručujeme, že když vytáhnete recept po prababičce na pikantní pickles, dáte je do menších skleniček, uvážete na ně mašli, tak se po nich jen zapráší! A víte, že proti ranní kocovině se má před spaním vypít sklenička láku z okurek? Po vaší veselce se určitě bude jedna zavařovačka hodit, co myslíte?

Víno

Máte známého vinaře nebo sami vyrábíte víno? Není nic jednoduššího, než podarovat hosty vínem! Takovou výslužkou se zavděčíte a když přidáte i etiketu s vašimi iniciály a datem svatby, bude to krásnou vzpomínkou.

svatebni dar vino

Dárek na ráno po svatbě

Chcete hosty obzvlášť pobavit? Připravte jim výslužku, kterou možná využijí hned ráno po svatbě! Začněte nápisem: Kocovina trvá jeden den, vzpomínky celý život! Vytvořte jim balíček z malé neperlivé vody, dvou aspirinů a balíčku žvýkaček. Je vám to málo? Přihoďte ještě masku na pleť nebo škrabošku na spaní, určitě se nevyhnete vtipným poznámkám a možná, že vám některý z nich ještě osobně za svatební výslužky poděkuje.

Svatební rozpočet: na kolik peněz vyjde svatba a kde na ni vzít?Čtěte také: Svatební rozpočet: na kolik peněz vyjde svatba a kde na ni vzít?

Plátěná taška

Jste spíše zastánci ekologie? Nechte si natisknout plátěnou tašku svými iniciály nebo oblíbeným citátem a podarujte hosty! Na internetu najdete spoustu firem, u kterých si objednáte jak tašky, tak potisk dle vlastního návrhu. A určitě vás to nezrujnuje.