Každá žena sní o tom, jak se bude jednou vdávat a jak zrovna její svatba bude dokonalá a nezapomenutelná. Pro novomanžele taková jistě bude, ale jak zařídit, aby si o svatbě ještě dlouho po tom povídali i vaši hosté? Máme pro vás pár tipů, díky kterým se na tento den jen tak nezapomene.

svatební obřad

Krásné svatební oznámení

Svatební oznámení jako první dává hostům vědět, v jakém stylu se ponese vaše svatba. Navíc se díky oznámení můžete dozvědět i důležité informace, jako například kolik hostů na svatbu dorazí, zda má někdo speciální dietu nebo třeba jestli si někdo bude přát zařídit odvoz/přespání.

Svatební oznámení má ještě další výhodu – pokud upřednostňujete peníze místo svatebního daru, můžete to dát svým hostům vědět právě kartičkou, která bude přiložena ke svatebnímu oznámení. Máte šanci se vyšvihnout!

Svatební oznámení: Co by mělo obsahovat a co raději neČtěte také: Svatební oznámení: Co by mělo obsahovat a co raději ne

Vyberte okouzlující svatební místo

Výběr svatebního místa není vůbec lehká záležitost, ale ať už plánujete uvolněnou svatbu venku nebo v přepychové restauraci, důležité je vybrat takové, které vyhovuje vašemu stylu a vašim plánům. A pokud okouzlí vás, tak vaše hosty zrovna tak.

svatební místo

Svatební příchod k oltáři

Jste veselá kopa a rádi byste hosty i nastávajícího něčím překvapili? Zkuste originální příchod k oltáři! Vyberte skvělou písničku a zapojte i družičky. Pak už jen stačí zapojit fantazii a taneční kreace a zaručujeme, že na váš příchod jen tak nezapomenou.

Nezapomeňte na přepravu hostů

Tento drobný promyšlený detail jistě ocení všichni hosté. Ať už se jedná o přepravu z místa obřadu na místo hostiny nebo z hostiny na ubytování, obzvláště pro hosty z daleka bude tento krok příjemnou výhodou. Navíc si s vámi můžou aspoň v klidu a bez výčitek připít na vznik nového manželství!

Skvělá hudba je základ

Pokud chcete, aby si hosté zapamatovali bujarou párty a vaše svatba tak byla nezapomenutelná, určitě se vyplatí zainvestovat do kvalitního DJ nebo kapely. Ti správní profesionálové totiž vycítí, kdy je potřeba rozproudit zábavu a dokonce na parket vytáhnou i zarputilé netanečníky!

svatební hostina

Vynikající jídlo

Jedno je jisté, hosté si nemusí zapamatovat každičký detail svatby, ani na jakou písničku jste šli k oltáři, ale jídlo si naopak zapamatují určitě. Proto nic nepodceňte a pořádně se na to připravte. Pokud máte v rodině někoho se speciální dietou, vegetariána nebo vegana, musíte tomu uzpůsobit i menu. Nejlépe mít na výběr více variant, aby si vybral skutečně každý.

Nezapomeňte ani na večerní raut, ke kterému se určitě seběhnou velcí jedlíci i ti, co protancovali poslední dvě hodiny na parketu. Skvělé jídlo je totiž jednou ze záruk, díky které bude vaše svatba nezapomenutelná!

Zasedací pořádek na svatběČtěte také: Zasedací pořádek na svatbě

Dopřejte hostům sladké dezerty

Svatební koláčky, drobné cukroví a svatební dort jsou tradičními sladkostmi na svatební tabuli. Dopřejte hostům ale více variant, například tiramisu do malých formiček, cupcakes, makronky, oblíbená jablečná buchta… a nezapomeňte je hezky načančat na sweet bar! Vymyslete si klidně pět druhů sladkých dezertů, které vám nejvíc chutnají a naaranžujte je. Uvidíte, že během dne zmizí dřív, než řeknete „svatba“.

svatební dort

Odcházejte jako poslední

Ať se děje, co se děje, nevěsta s ženichem by měli z hostiny odcházet s posledním hostem. Je to přeci váš den a je slušnost vydržet až do konce – kdo jiný by měl celý den uzavřít, než novomanželé? Klidně si den před tím pospěte, ať máte na tento večer dost energie, vypijte dvě kávy a bavte se s hosty do poslední minuty.