Léto je v plném proudu a kolem vás se určitě již také koná kdejaká pouť. Ať už milujete Matějskou, nebo se chystáte na menší pouť u vás na vesnici, můžete využít tohoto barevného pozadí ke své svatbě. Základními kameny pro takovou veselku jsou potom duhové barvy, lízátka, větrníky, cukrová vata a dále kolotoče, balonky a papírové květiny ze střelnice. Z těchto komponentů vystřihnete svatbu jako řemen.

Ženich a nevěsta v záplavě konfet - to je pouťová barevná svatba.

Barevná svatba s lízátky a papírovými květinami

Zapomeňte na nudné květiny. Stejně nevydrží ani do následujícího týdne a z jejich vůně budete mít za chvilku akorát migrénu. Vsaďte na typické pouťové pochutiny a vyzdobte s nimi celou svatbu. Co takhle vyrobit z jednoho obrovského barevného lízátka kytici pro každou družičku? A pro vás sladký pugét tvořený nepřeberným množstvím menších lízátek? Nebo pokud se nechcete květin vzdát úplně, můžete doplnit sytě barevnou kytici pouze několika lízátky a papírovými květinami? Ženich by naopak mohl využít bonbony a slepit z nich barevnou kytičku do klopy. Fantazii se meze nekladou.

Ženich v barvách svatby snadno a rychleČtěte také: Ženich v barvách svatby snadno a rychle

Barevné balonky jsou na pouťové svatbě nutností. Můžete je například vypustit po focení.

„Žijete jenom jednou. Tak by to měla být zábava.“ Coco Chanel

Oblečte se barevně a pohodlně

Vhledem k tomu, že část vašich svatebních oslav bude probíhat ve výšce: na kolotočích, autodromech, nebo jen u střelnice, dlouhé šaty s vlečkou jsou pravděpodobně mimo diskuzi. Tento typ svatby je naprosto ideální pro šaty do půlky lýtek (mimochodem jeden z nejžhavějších módních trendů tohoto roku) a boty na nižším než zabijáckém podpatku. Zkuste klasickou bílou barvu oživit například barevnou tylovou spodničkou, zářivými botkami, nebo alespoň duhovým páskem. Naopak družičky si mohou vybrat šaty ve všech odstínech duhy, protože tohle je jeden ze stylů svateb, kdy se na synchronizaci barev opravdu nehraje.

Zatančete si svůj novomanželský tanec v záři barevných reflektorů.

Dezerty a zákusky v pouťovém stylu

Barvy, barvy, barvy. Kdo se pustí do pouťové svatby rozhodně nechce klasickou veselku, ale ohňostroj zábavy. Řiďte se tím i u svatebního menu. Co takhle Bonbónový bar? Nebo různě barevné cukrové vaty? Nebo nechte hosty, aby se vyřádili na svém dezertu sami a ozdobili si svůj vlastní perník.

A aby toho sladkého nebylo moc, je dobrý nápad zkombinovat dezerty s klasickým českým jídlem jako třeba:

  • rybízový koláč
  • pečené sele
  • grilované maso
  • svíčková

Zapomeňte na saláty, mořské plody a těstoviny. Všechno jídlo, které hosté snědí před dezertem, by totiž mělo tvořit bytelný základ pro hromadu sladkého a divoké jízdy na kolotočích.

Pouťové hry na každé zábavné svatbě nesmí chybět.

Svatební party jako připomínka dětských oslav

Naplánujte si celý den tak, jak jste vždycky chtěla zažít ideální den jako dítě. Nejedná se jenom o kolotoče. Můžete například uspořádat soutěž o nejlepšího střelce na terč a nechat hosty vyhrát plyšové medvídky pro svoje slečny. Nebo co takhle třeba soutěž ve skákání v pytlích, přetahování lana, nebo například kohoutí zápasy v párech? U tohohle všeho můžete zažít kopec legrace a nezapomenutelný den se svými nejbližšími. Hlavně ale nezapomeňte ani na starší hosty, kterým by se mohla líbit například dechovka, nebo cimbálová kapela a hity na které tancovali na poutích oni. Celý večer potom zakončete ohňostrojem a svatba jako řemen je na světě.