Je několik možností jak zkombinovat vaše vysněné barvy tak, aby ženich ladil. Nejjednodušší možností je vybrat bílou, nebo béžovou košili a kravatu dokombinovat podle vašich barev. Pokud máte vybraných více odstínů, může mít ženich například vzorovanou kravatu a druhou barvu doladit pomocí kapesníčku, nebo korsáže. V té by se také měly objevit květiny, které jste na svatbu vybrala. Pojďte se s námi podívat na barevné variace ženichova oblečení a tipy jak to celé vkusně a stylově zkombinovat.

Je bílá opravdu bílá?

Základní barvu košile vybírejte vždy podle odstínu svých šatů. Bílá košile se hodí pouze v kombinaci s bílými šaty, zatímco smetanový odstín, nebo slonová kost si žádají odpovídající barvu ženichovy košile. Mohlo by se zdát, že ten rozdíl několika odstínů se snadno přehlédne, ale opak je pravdou. Pokud opravdu trváte na bílé košili, je vhodné ji zkombinovat se smetanovou kravatou. To je jeden z důvodů, proč by měla nastávající nevěsta jít kupovat oblečení na svatbu s ženichem. Jen ona sama ví, jaké bude mít šaty a může podle toho dokombinovat i ostatní doplňky. A to ani nemluvíme o potvrzeném faktu, že ženy rozeznávají několikanásobně víc odstínů barev, než muži. Bez urážky, pánové.

Odstín košile by měl ladit se svatebními šaty.

Rady pro výběr pánské košileČtěte také: Rady pro výběr pánské košile

Vzory, vzorky, vzorečky

Kombinování není pro každého a vzory také ne každému sluší, takže většina z nás radši sáhne po vzorované kravatě v kombinaci s jednobarevnou košilí a naopak, protože kombinovat dva vzorované prvky vyžaduje opravdu silné estetické cítění, aby byl výsledek elegantní a nepřeplácaný.

V případě že se chystáte kombinovat barevnou kravatu s barevnou košilí, nebo plánujete jedno či druhé se vzory, máme pro vás několik základních tipů:

  • Jeden vzorek musí být vždy nápadnější, zatímco druhý je doplňkový
  • Držte se jednoho vzoru – nekombinujte kroužky a proužky vznikne cirkus
  • Slaďte odstíny – teplá fialová kravata nebude ladit se studenou na košili
  • Platí přímá úměra – čím větší muž, tím větší vzorek si může dovolit
  • Myslete na figuru – platí, že horizontální vzory rozšiřují a svislé zeštíhlují
  • Vzorované doplňky – vysněný vzorek použijte například na kapesníčku
  • Nekombinujte za každou cenu – pokud si nejste jistá, nechte vzorky být

Kombinace různých vzorků pro pokročilé.

Korsáž jako třešnička na dortu

Nepodařilo se vám ženicha doladit do všech barev svatby? Ještě máte poslední šanci v podobě korsáže. Květina připnutá na klopu by měla splňovat několik podmínek. Měla by mít stejný květinový základ jako vaše kytice a to jak druhem květin, tak jejich barvou. Měla by vydržet neuvadnout po celý svatební den a měla by korespondovat s celkovým stylem svatby. Kromě květin můžete svatební barvy zdůraznit stuhou kolem korsáže, připnout jí barevným špendlíkem nebo vybrat dřevěnou ozdobu do klopy.

Svatební kytice pro nevěstuČtěte také: Svatební kytice pro nevěstu

Korsáž a kapesníček doladí celkový look ženicha.

Výběr doplňků ke svatebnímu oblekuČtěte také: Výběr doplňků ke svatebnímu obleku

Kapesníčky dodají outfitu ten pravý šmrnc

Máte vybranou košili, kravatu, manžetové knoflíčky i boty pro ženicha, ale stále vám něco chybí? Posledním doplňkem, který dodá celému oblečení barvu a zajímavost je kapesníček. Ano, jsme si vědomi, že sehnat kapesníček ve stejné barvě jako je kravata je téměř nadlidský úkol, a proto využijte této příležitosti a doplňte oblek další barvou, nebo zvýrazněte jednu z těch, kterou jste již zakombinovala.

Tip redakce: Kapesníček by nikdy neměl být úplně stejný jako kravata. Mohou se na něm vyskytovat stejné barvy, ale neměl by být jako přes kopírák, celý outfit pak působí trochu jako z tanečních.