Svatba je jedním z nejdůležitějších dnů ve vašem životě a k ní neodmyslitelně patří i svatební cesta. Několikaměsíční plánovaní svatební oslavy a veškerých příprav vašeho velkého dne bývá příjemné, ale i vyčerpávající. Líbánky jsou skvělou příležitostí nejen na oddech, ale zejména na užívání si romantiky s vaší milovanou polovičkou. V dnešní koronavirové době je sice náš rozlet do exotiky omezený, ale my jsme optimisté a doufáme, že za pár měsíců už bude možnost cestování zase jen na nás. Tak si zatím alespoň máte čas rozmyslet, kam se vydáte, až to bude možné.

Zabalte plavky, svatební šaty a hurá k mořiČtěte také: Zabalte plavky, svatební šaty a hurá k moři

Ať už patříte mezi zasněné romantiky nebo ne, líbánky určitě neodkládejte a vydejte se na svatební cestu třeba i hned pár dní po svatbě. Nabídky last minute zájezdů jsou bohaté, zvlášť v letních měsících. A navíc, většina cestovních kanceláří nabízí pro tyto druhy zájezdů i novomanželskou slevu, tak proč to nevyužít?

Havajské pobřeží

Svatební cesta do exotických rájů pro romantické duše

A kam se vydat na tu první manželskou dovolenou? Výběr destinace je jen a jen na vás. Pokud toužíte po exotice plné romantiky, destinace jako Mauritius nebo Seychely budou pro vás rájem na zemi. Okouzlující příroda a nádherní pláže si vás určitě získají a budete si moci užít nejen romantických chvil, ale i relaxu, nebo sportovního vyžití. Další velice oblíbenou destinací novomanželů jsou Maledivy nebo thajské ostrovy, které taky nabízí mnoho příležitostí pro prožití té nejkrásnější společné dovolené. Krásné líbánky si stoprocentně užijete i na Havaji, v Dominikánské republice nebo v jihoafrickém Kapském městě.

Andrea a David: Uvolněná svatba na HavajiČtěte také: Andrea a David: Uvolněná svatba na Havaji

Svatební cesta do evropských metropolí

Líbánky v evropských metropolích pro městské typy

Pokud máte naopak v oblibě aktivnější dovolenkování a nevzdáte se ho ani na svatební cestě, můžete zvolit třeba jednu nebo hned několik z Evropských metropolí. Oblíbeným městem lásky je Paříž, nebo se vydejte se do španělské Barcelony, Říma, navštivte Benátky nebo objevte krásy portugalského Lisabonu. Možností na poznávání nových míst je tu mnoho, a pokud máte rádi městskou turistiku, určitě si přijdete na svoje. A navíc, ani v těchto případech nebude nouze o spoustu romantických zákoutí.

Líbánky na exotickém ostrově Bali

Vzdálené horizonty pro milovníky akce a dobrodružství

Stále populárnější jsou tzv. dobrodružné svatební cesty. Ty jsou spíše pro akční povahy, které nebaví vyvalování na pláži a raději se vrhají do objevování krajin jako Nový Zéland, Austrálie, jižní Afrika, nebo se vydají na cestu kolem světa. I tady je možností více než dost a záleží pouze na chuti novomanželů, kde chtějí své manželské dobrodružství prožít.

Kreativní svatební fotografie? Zničte své svatební šaty!Čtěte také: Kreativní svatební fotografie? Zničte své svatební šaty!

Po svatbě se vydejte po Čechách a na Slovensko.

Svatební cesta za humny pro patrioty a milovníky středoevropské přírody.

Chcete vyjet na líbánky co nejdříve a nečekat na otevření hranic, nebo vás prostě dálky nevolají? I v České republice a na Slovensku je nespočet krásných destinací, které stojí za to vidět. Stačí si například objednat wellness, hotel nebo si vybrat krásnou chatu k pronájmu a posvatební romantika je na světě. Na místo dojete jednoduše autem, zaručeně se domluvíte a program můžete naplánovat podle svých zájmů. Co třeba romantické procházky po horách? Koupání v řece? Sbírání hub a borůvek nebo grilování na zahradě s chladným drinkem v ruce?

A kam jste jeli na líbánky vy? Pochlubte se fotkou do komentářů.