Hurá! Vaše kamarádka se vdává a vy máte tu čest jí jít za družičku nebo za svědkyni. Víte co všechno to obnáší? Ano, budete na většině svatebních fotek a pravděpodobně budete mít možnost si obléknout krásné šaty, ale než se dostanete k tomuto bodu, čeká vás ještě spousta práce a povinností. A protože neexistuje žádná ucelená příručka, dnes se zaměříme na to, co má na starosti svědkyně a družičky.

Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarmaČtěte také: Svatební hry: Top 6 svatebních her ke stažení zdarma


Pomozte nevěstě s organizací svatby.

 Organizace svatby

Sice to není vaše svatba, ale nevěsta nemá šanci vše sama oběhat, zařídit a zorganizovat, takže část úkolů bude na vás. Záleží na každé nevěstě, čím družičky pověří od nadepisování obálek a výrobu pozvánek až po konzultaci při výběru šatů a vítání hostů na svatbě. Připadá vám to jako kupa práce? Podívejte se na to jako na dámskou jízdu. Můžete probrat to, co jste zatím nestihly a třeba se dozvíte něco i o tom svobodném bratranci, který tak ,,náhodou‘‘ může skončit u toho samého stolu na hostině. A až se budete vdávat vy, všechna pomoc se vám vrátí.

4 DIY svatební nápadyČtěte také: 4 DIY svatební nápady


Buďte jí oporou v krizových situacích.

Psychická podpora

Nejdůležitější povinností každé družičky je udržet nevěstu v dobré náladě a nedopustit aby se přípravou svatby zbytečně stresovala. Kolem ní možná budou některé osoby ( s budoucími tchány v první řadě) které se budou snažit připravit nastávající manželku o poslední zbytky rozumu, ale družičky by měly zajistit, že se nevěsta bude přípravou svatby i bavit. Snažte se proto kromě plánování svatby vytáhnout nevěstu nakupovat, nebo na nějakou dámskou jízdu, aby přišla na jiné myšlenky.

Léto: 2 osvěžující letní drinky – receptyČtěte také: Léto: 2 osvěžující letní drinky – recepty


Uspořádejte rozlučku se svobodou.

Rozlučka se svobodou

Stejně jako pánská rozlučka se svobodou i družičky pro nevěstu organizují poslední party před svatbou. A ne, nemyslíme tím pivo a striptérku. Jelikož má být oslava překvapením, výběr místa a aktivit je pouze na vás. Zkuste však naplánovat program nejen tak aby se líbil vám, ale hlavně tak, aby se bavila nevěsta. Můžete vymyslet cokoliv vás napadne od nákupní mánie, přes karaoke, po dámskou jízdu v pyžamech s filmem a manikúrou.

5 nejoblíbenějších sexy her na rozlučku se svobodou pro nevěstuČtěte také: 5 nejoblíbenějších sexy her na rozlučku se svobodou pro nevěstu


Postarejte se, aby všechno klaplo.

 Svatební den

Tady nastává ta nejpříjemnější část vašich družičkovských povinností. Stejně jako nevěstě se vám totiž dostane královského zacházení, které zahrnuje účes od kadeřnice, vizážistku a celé dopoledne pouze v holčičí společnosti v den svatby. Dejte si s nevěstou šampaňské, pomozte jí se obléknout svatební šaty a zkontrolujte, že je na místě obřadu vše připraveno, ženich oblečený a všichni příbuzní na místě. Pokud bude chtít nevěsta zůstat utajená až do obřadu budete muset pravděpodobně také zvládnout formality v podobě předávání občanek a podobně. Po obřadu už vás čeká pouze velké focení a pak už můžete začít házet očka po tom sexy bratranci.

Svatební hry: Královský kočár, vtipná hra s alkoholem na svatební zábavuČtěte také: Svatební hry: Královský kočár, vtipná hra s alkoholem na svatební zábavu