Svatební den v pátek se poslední roky stává čím dál oblíbenější. Pokud se právě rozhodujete, zda se vzít v pátek nebo o víkendu, možná vám tento článek usnadní rozhodování. Udělejte si něco dobrého a pusťte se do čtení. Tady jsou výhody a nevýhody svatby v pátek.

novomanželé

Je dobré si uvědomit, že nemůžete brát ohledy na všechny. Někdo pracuje v pátek, někdo pracuje i o víkendu a všem se zkrátka zavděčit nemůžete. Navíc je to především váš den a pokud jste si například vyhlédli svatební datum z nějakého sentimentálního či astrologického důvodu, pak není co řešit.

4 chyby při organizaci svatby, které dělají všechny nevěsty. Neděláte je také?Čtěte také: 4 chyby při organizaci svatby, které dělají všechny nevěsty. Neděláte je také?

Výhody svatby v pátek

  • Větší pravděpodobnost, že termín bude volný – víkendové termíny jsou často zamluvené na dlouhou dobu dopředu, proto je obtížné nějakou tu skulinku najít. Naopak s pátečními termíny to tak horké není a máte větší šanci ukořistit ten váš vysněný.
  • Svatební dodavatelé – stejně jako jsou o víkendu rozebrané termíny, je to podobné i u dodavatelů. V pátek tolik vytížení nejsou a nemusíte tak mít strach, že byste do poslední chvíle hledali nějakého volného.
  • Více času na odpočinek o víkendu – můžete slavit klidně až do rána. Na zotavenou pak máte celý víkend. Jistě to ocení i hosté, co si nikdy tyto bujaré oslavy nenechají ujít.
  • Prodloužení svatební párty – pokud se vám líbí, že druhý den po svatbě pozvete například úzkou rodinu na oběd, wellness nebo jen kafe, páteční termín svatby toto všechno umožní a ještě budete mít neděli k dobru.

svatební fotka

Nevýhody svatby v pátek

  • dovolená se hostům nemusí líbit – za největší nevýhodu určitě považujeme fakt, že si hosté musí na tento den vzít dovolenou. Kvůli tomu také nemusí dorazit všichni, ať už kvůli tomu, že si nechtějí čerpat dovolenou, nebo nedostanou volno.
  • druhý den další svatba – pokud se berete v hlavní svatební sezóně, je dost možné, že následující den, čili v sobotu, už bude mít restaurace co dělat, aby připravila svatbu druhou. A to má do pohodového novomanželského rána hodně daleko.
  • pozvánky posílejte raději s velkým předstihem – pátek je pořád pracovní den, proto pozvánky pošlete raději 3 – 4 měsíce předem, ať si hosté mohou v klidu zajistit v práci volno.

10 věcí, které chce na svatbě každý svatební hostČtěte také: 10 věcí, které chce na svatbě každý svatební host

svatební hostina

Pokud nechcete vaše hosty ochudit o svatbu, ale také nechcete, aby si brali dovolenou, můžete si svůj svatební den upravit a obřad mít například až navečer. Večer potom uspořádáte raut nebo večeři a pak se plynule přesunete na párty, kde to pořádně rozjedete! Všechno je jen na vás, je to váš den a vy rozhodujete, jak a kdy bude probíhat.

Jak rezervovat termín svatby na matriceČtěte také: Jak rezervovat termín svatby na matrice

Držíme palce, ať vám vyjde podle vašich představ a svatební den bude jako z pohádky!