Ženy mají představu, že velikost zásnubního prstenu, krása diamantu a originalita zpracování tohoto šperku je odrazem toho, jak moc je milujete. A protože jim pánové chtějí udělat radost a to nejenom dokonalou žádostí o ruku, ale také prstenem podle jejich představ, jsou často připraveni utratit za něj více peněz, než si vlastně můžou dovolit. Dnes se podíváme na to, jak koupit krásný zásnubní prsten za takovou cenu, že vám zbudou peníze na svatební cestu, nebo společné bydlení.

nejromantičtější způsoby žádosti o ruku

Zásnubní prsten s rodinnou tradicí

Jedna z nejlevnějších, ale zároveň romantických možností je požádat ji o ruku s prstenem, který se ve vaší rodině dědí již po generace. Vaše maminka pravděpodobně bude ochotna vám prsten pro tu pravou přenechat a vy budete mít možnost přítelkyni symbolicky přijmout do rodiny. Před předáním prstenu ho nechte vyčistit ve zlatnictví, případně popřemýšlejte o nějaké rytině, pokud již na prstenu nějaká není. Naopak není moc dobrý nápad použít z rodinného prstenu pouze diamant a zasadit ho do nového kroužky, protože se tím ztrácí jak historická, tak sentimentální hodnota šperku.

Originální žádosti o ruku v zimě: Nechte se inspirovat zimními zásnubamiČtěte také: Originální žádosti o ruku v zimě: Nechte se inspirovat zimními zásnubami

Nahraďte velikost diamantů množstvím

Další možností o které můžete uvažovat, pokud chcete koupit nádherný prsten, který vás nezruinuje, je pár malých diamantů místo jednoho velkého. Malé diamanty mají menší hodnotu a tak celý zásnubní prsten vyjde levněji. Diamanty mohou například kopírovat tvar prstenu, nebo naopak vytvářet jeden větší blýskavý detail. Výhodou tohoto uspořádání je také ploché zasazení kamenů, které se tak nebudou zasekávat ve svetrech a vlasech jako velký diamant zasazený do prstenu pomocí nožiček.

Photographer Yana Zolotoverkhaya

Polodrahokamy jsou trendy a stojí méně

Vaše přítelkyně také možná dává přednost barevnějším kamenům než pouze bílé, takže budete mít možnost vybrat prsten například se smaragdem, rubínem nebo safírem. Pozor však na trvanlivost takového kamene. Tyto drahokamy mají totiž menší tvrdost než diamant a proto jsou vhodné spíše na příležitostné nošení, nebo pouze jako dočasná náhrada za diamantový prsten. Na zásnubní prsteny se proto nedoporučují perly a opály, které jsou velmi měkké a rychle se poškrábou.

5 nejromantičtějších způsobů, jak požádat o ruku vaši polovičkuČtěte také: 5 nejromantičtějších způsobů, jak požádat o ruku vaši polovičku

Zásnubní prsten se obejde i bez kamene

Pokud si v tuto chvíli nemůžete dovolit žádný kámen, nic se neděje. Na trhu je dnes velký výběr zlatých a stříbrných prstýnků, které vypadají krásně a určitě splní svůj úkol až budete svoji vyvolenou žádat o ruku. Jednodušší zásnubní prsten si pak můžete vynahradit u výběru snubních prstýnků, které už budete vybírat spolu a můžete si být jistý, že vyberete k oboustranné spokojenosti. Nezapomeňte, že ženy se na ten moment, kdy je požádáte o ruku těší jako malé holky. Většina z nich už má vymyšlenou svatbu do nejmenších detailů a jistě se už dívala po internetu na svatební šaty. Neoddalujte proto tuto událost jen proto, že si nemůžete dovolit tak krásný zásnubní prsten, jaký si představujete.