Neoddělitelnou součástí každé nevěsty a jejího velkého dne je svatební kytice. Tak jako šaty, i svatební kytice podléhají různým trendům a její výběr byste určitě neměla podcenit. Snad pro každou budoucí nevěstu je důležité, aby v den, kdy si se svým princem řekne před oltářem „ano“, bylo všechno dokonalé. Kromě vysněných šatů, účesu a doplňků, je však důležité zvolit si i správnou svatební kytici tak, aby byla doplňkem, nebo ozdobou svatebních šatů, která zvýrazní jejich krásu. Proto i výběr kytice není vůbec jednoduchý a měl by podléhat stejně náročnými kritériím jako ostatní doplňky.

Ultrafialová svatební kytice s eucaliptem a větvičkami.

Modrá je dobrá i ve svatebních kyticích

Při výběru byste měla zohlednit především střih a barvu šatů, a jejich zdobení – čím víc zdobení na šatech, tím jednodušší by měla být kytice. Barva a druh květin, ze kterých bude kytice naaranžovaná, by měla především splňovat vaše představy. K jakým barevným odstínům inklinujete, jaké jsou vaše oblíbené květy apod. Co se týče barvy, trendem letošního roku je ultra fialová, což se odráží nejen v oblasti svatebních dekorací a celkovém barevném ladění, ale i při volbě svatební kytice.

20 otázek, na které se zeptat svatební floristkyČtěte také: 20 otázek, na které se zeptat svatební floristky

Vintage růžová svatební kytice s větvičkami olivovníku.

Vintage styl kraluje i letošnímu roku

Z květin se do popředí dostávají především pivoňky, které jsou oblíbené díky svému bohatému květu a barevnosti, a časté jsou také tulipány, kaly a frézie. Klasikou nic nepokazíte, a proto neváhejte kombinovat i růže různých barev. Stále více jsou v módě také kytice ve stylu vintage. Nevěsty čím dál častěji více upřednostňují menší a bohatší květy. Pro další inspiraci si prohlédněte i naši galerii. Trend, který naopak odchází, jsou orchideje. Pro většinu z nás je tahle zpráva, ale potěšující, protože cenová náročnost orchidejí stejně zabraňovala  jejich rozsáhlejšímu použití na svatbě.

Svatební inspirace – pudrově růžová a zlatáČtěte také: Svatební inspirace – pudrově růžová a zlatá

Originální svatební kytice z jediného květu růžové hortenzie.

Popusťte uzdu své fantazii a vyměňte květiny

Jak se říká, představivosti se meze nekladou, a proto se nebojte pohrát si s barvami, kombinovat různé druhy květin, nebo dokonce materiály. Pokud nechcete živé květiny, protože máte obavy o jejich cenovou náročnost, nebo jste například alergik, dopřejte si velice moderní kytice vyrobené z různých jiných materiálů. Velmi oblíbené jsou brožové, papírové, nebo látkové kytice. I když nevoní vůní čerstvých květin, jsou dobrou volbou pro ty, které si chtějí „trvanlivou“ svatební kytici odložit.

DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květůČtěte také: DIY: Jak vyrobit věneček do vlasů z umělých květů

Nadčasová svatební kytice z bílých růží a zeleně.

Kytice musí splňovat hlavní kritérium – to vaše

V současné době je na trhu obrovské množství firem nabízejících své služby v oblasti floristiky, proto se nebojte oslovit přímo odborníka, který vám nejen poradí, ale i vykouzlí svatební kytici dle vašich představ a s vaším cenovým limitem. Pro jakou barevnou kombinaci a květiny se nakonec rozhodnete, je pouze na vás. Nezapomínejte však na veškerou harmonii – nejen s dekoracemi a svatební výzdobou, ale hlavně s vaší osobností.

Svatební kytice pro nevěstuČtěte také: Svatební kytice pro nevěstu