Jména sourozenců Ponerových se v poslední době skloňují v médiích stále častěji. Jejich dechberoucí výtvory se totiž objevují na nejsledovanějších osobnostech a nejhonosnějších událostech v České republice. Značku PONER tvoří sehraná dvojka sourozenců – Jakub a Nikol Ponerovi. Nikol se stará o marketing a PR, zatímco Jakub vytváří nádherné a hlavně nositelné kreace na červený koberec i denní nošení. My v redakci už nějakou dobu sledujeme tvorbu tohoto dua  a jsem ráda, že jsme si konečně udělaly čas na pořádný rozhovor. Bude hlavně o svatebních šatech, ale k tomu už nás zaměření Vše o svatbě tak nějak předurčuje 😉 Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to.

Nejprve bych se chtěla zeptat, kdy jste vyrobili první svatební šaty a vybavujete si ještě, jak vypadaly?

První svatební šaty jsme vyrobili v loni v létě pro naši kamarádku, šily se na zakázku. Šaty byly do rybího stylu s aplikovanou ručně vyšívanou krajkou. Dali jsme si na nich opravdu záležet, práce nám zabrala 3 měsíce. K šatům byl dělaný závoj, který měl 2,5m a celou délkou korespondovala krajka, která byla aplikovaná na šaty.

Závoj, který podtrhne váš stylČtěte také: Závoj, který podtrhne váš styl


Kde nebo v čem hledáte inspiraci? Inspirujete se také navzájem?

Inspiraci nacházíme všude okolo nás. Nikdy přesně nevíme, jaký bude finální výsledek šatů, ten vzniká celý v průběhu výroby. Samozřejmě se inspirujeme sami sebou navzájem a sledujeme i nejnovější trendy a dění okolo.

Řídíte se podle světových trendů nebo naopak respektujete český styl oblékání? A je něco, co byste nevěstě nikdy neušili?

Spíše se inspirujeme zahraničními trendy, ale převážně se snažíme vymýšlet vlastní věci, abychom zachovali originalitu. Klienti jsou pro nás na prvním místě, proto se vždy snažíme v rámci možností vyhovět jejich požadavkům. Pokud by ale nevěsta trvala na levných materiálech a na něčem co by se nám vyloženě příčilo, nešli bychom do toho. Chceme vyrábět kvalitní šaty a s finálním výsledkem být vždy spokojení.

Svatební šaty pro malá prsaČtěte také: Svatební šaty pro malá prsa


Kolik nevěst ročně vás kontaktuje?

Značka Poner funguje už více než 2 roky, za tuto dobu jsme ušili okolo 50 svatebních šatů. Nevěst nás kontaktuje mnoho a v poslední době máme zakázek čím dál více. Samozřejmě máme i svojí cenu a tím se nám klientela rozděluje.Neděláme jen svatební šaty, ale i večerní róby, letní šaty, podvazky, boty, obleky…takže už jsme toho zvládli hodně.

Jak dlouho před svatbou by vás měla nevěsta kontaktovat, aby bylo na tvorbu šatů dost času?

Nevěsta by nás měla kontaktovat nejlépe 2-3 měsíce před svatbou, aby se vše stihlo dokonale připravit, ale umíme i zázraky, proto pro nás není problém vytvořit šaty i na poslední chvíli.
Vyšívaná krajka na svatebních šatech Poner.

Děláte nádherné ručně zdobené kreace, na kolik šaty od vás vyjdou?

Svatební šaty, které nejsou zdobené, u nás můžete pořídit od čtyřiceti tisíc a ty více zdobené se cenově pohybují od padesáti  tisíc výše.

Kolik je před svatbou zkoušek a co je dobré si na ně přinést?

Zkouška se samozřejmě odvíjí od složitosti šatů. Většinou probíhají tři až čtyři zkoušky, abychom zajistili perfektní výsledek.  Ke zkoušce jsou potřeba boty nebo alespoň daná výška bot.

Čtyři nejdůležitější tipy pro zkoušení svatebních šatůČtěte také: Čtyři nejdůležitější tipy pro zkoušení svatebních šatů

Šijete šaty i pro zahraniční nevěsty, jak se to se zkouškami řeší v těchto případech?

Šili jsme pro spoustu zahraničních nevěst, ale klientky ve všech případech docházely do našeho ateliéru v Praze.

Zúčastnili jste se i nějakých svatebních veletrhů? Nebo se vám osvědčila jiná forma propagace?

Letos jsme se poprvé zúčastnili svatebního veletrhu v hotelu Clarion a získali jsme tam několik klientek. Na více veletrhů jsme se bohužel přes velké vytížení nedostali. Určitě to ale do budoucna plánujeme. Nejvíc se nám osvědčila propagace formou osobního doporučení od spokojených klientů nebo reklama přes sociální sítě jako je instagram nebo facebook.

Jakou radu byste dali čtenářkám Vše o svatbě, které si právě vybírají svatební šaty?

Čtenářkám bychom poradili, aby dávaly na vlastní pocity a řídily se podle toho, co se líbí jim, nejen trendy. Před tím než navštíví náš ateliér, mohou sbírat inspiraci, vystřihovat si fotky a poté se připraví originální šaty inspirované jejich představami.

Webová stránka: http://www.madebyponer.com/
Facebook Poner : https://www.facebook.com/PONERofficial/
Svatební podvazky: https://www.facebook.com/svatebnipodvazky/