Taky vás vždycky zajímalo jak je možné, že některým ženám sluší více zlato a jiným stříbro? Jak je možné, že většině lidí černá sluší, ale vy v ní vypadáte, jako kdyby vám bylo špatně? Barvy, které vám lichotí a které naopak škodí se odvíjí od vašeho barevného typu. Jaký jste barevný typ zjistíte podle tónu pleti, vlasů a barev, které nosíte. A proč toto téma rozebíráme na svatebním blogu? Podle svého barevného typu totiž vybíráte barvu svatebních šatů, prstýnků a třeba i barvu kytice.

4 nejčastější chyby při výběru svatebních šatů – Neděláte je také?Čtěte také: 4 nejčastější chyby při výběru svatebních šatů – Neděláte je také?

Jak zjistit svůj barevnostní typ?

Je to naprosto jednoduché. Stačí se podívat na svou pleť, oči a vlasy. Ne, nemyslíme ten krásný přeliv z minulého týdne, ale vaši přirozenou barvu vlasů a pleť bez makeupu. Vezměte si k zrcadlu jeden šátek nebo kousek látky v teplé barvě a jeden ve studené a postupně si je přikládejte k obličeji. S tou správnou barvu budete vypadat rozzářeně a zdravě, zatímco opačná barva na vás bude působit nudně a unyle. Pokud si stále nejste jistá, podívejte se na náš popis jednotlivých barevných typů.
Odstíny svatebních šatů od bílé po slonovou kost.

Teplé odstíny

Ženy, které patří do teplé poloviny barevného spektra by měly zvolit spíše jemnější odstíny bílé jako je šampaňská, slonová kost, nebo smetanová. V čistě bílé barvě by totiž mohly působit nevýrazně a bledě. I prstýnky budou vypadat lépe ve žlutém zlatě a to samé platí i pro ostatní prvky svatby. Vybírejte si teplé barvy jako jsou odstíny žluté, oranžové, hnědé a červené.

Přirozený make-up pro váš svatební denČtěte také: Přirozený make-up pro váš svatební den

Jarní typ

Příslušnice jarního typu jsou často předmětem žárlivosti. Často mají totiž krásné teple blonďaté, nebo světle hnědé vlasy ve kterých se mohou objevit zlaté odlesky. V kombinaci s modrýma, nebo zelenýma očima a narůžovělou pletí bez pih vypadají tyto ženy téměř étericky. Jarní typ se jednoduše opaluje a na sluníčku mu mohou vyskákat světlé pihy. Z barev by měl zvolit světlé jemné barvy jako je meruňková, pudrová nebo slonová kost a měl by se vyhnout všem studeným barvám a tónům.
Jarní typ má světlé vlasy a dobře se opaluje.

Podzimní typ

Výsadou podzimního typu jsou narezlé tóny vlasů, nebo dokonce ohnivě rudá kštice. Pleť je buď posetá pihami, nebo porcelánová, ale vždy má teplý nažloutlý podtón.  Oči mohou být modré i hnědé, ale řasy budou spíše světlejší. Podzimní typ se špatně opaluje a hodně lehce se spálí. Barvy oblečení by měly ženy tohoto typu vybírat v zemitých tónech jako je oranžová, hnědá, cihlová, olivová, nebo petrolejová. Pozor na bílou a černou, která může působit zbytečně bledě. Místo nich je dobré vyzkoušet spíše šampaňskou a slonovou kost.

Svatební inspirace – pudrově růžová a zlatáČtěte také: Svatební inspirace – pudrově růžová a zlatá


Podzimní typ má často pihy a zrzavé vlasy.

Studené odstíny

Studená polovina spektra se nemusí obávat čistě bílé barvy, která bude ladit k  chladnému odstínu pleti těchto žen. Naopak je dobré se vyhnout jiným odstínům bílé, které by  mohly vypadat nudně, nebo špinavě. Z tohoto důvodu by si ženy letního a zimního typu měly vybrat také světlé kovy na snubní prsteny. V obchodech je velký výběr bílého zlata, platiny a titanu. Studené tóny by se měly objevit také ve svatebních barvách.

3 podzimní palety svatebních barevČtěte také: 3 podzimní palety svatebních barev

Letní typ

Když se řekne popelavá blond, tento popis vždy patří letnímu typu. Může se zdát, že letní typ má nosit teplé barvy, ale opak je pravdou. Důvodem je studený podtón pleti, který se nesnese s teplými odstíny. Ženy letního typu mají kromě blonďatých, nebo světle hnědých vlasů s popelavým nádechem také světle modré oči a bledou pleť. Na první pohled se tyto dívky mohou zdát nevýrazné, ale když na sebe vezmou bílou, nebo černou barvu, jsou nepřehlédnutelné.
Letní typy mívají blonďaté až popelavé vlasy a na slunci se rychle spálí.

Zimní typ

Ano, máme na mysli i vás, které nesnášíte zimu. Toto označení se totiž hodí pro všechny dámy, které mají bledou pleť a tmavé havraní vlasy. Perfektním příkladem tohoto typu je Sněhurka. Druhou možností, jak může tento typ vypadat je olivová pleť a černé vlasy, jako si přeedstavíme u jižanských krásek. Podtón pleti je ale vždy studený. Ženy, které se řadí do zimního typu si mohou dovolit nejvýraznější barvy ze všech, pokud se budou držet ve studených tónech. Často proto nosí černou, bílou, fialovou, tyrkysovou a podobně.

4 trendy alternativy svatebního závojeČtěte také: 4 trendy alternativy svatebního závoje


Světlá pleť a tmavé vlasy, tak vypadá zimní typ.